Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • Stadion dla niepełnosprawnych

  subheader-image

  Stadion Miejski w Białymstoku jest miejscem dla wszystkich odwiedzających gości, dlatego też już na etapie projektu i budowy obiektu zadbano, aby był przyjazny również osobom niepełnosprawnym.

  Jest odpowiednio oznakowany i przygotowany zarówno w przypadku parkingu i dostępnych miejsc parkingowych, jak również dróg dojścia na sektory przeznaczone osobom z ograniczoną sprawnością.

  Optymalny kąt nachylenia promenady prowadzącej na trybuny powoduje, że wjazd osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest bardziej komfortowy. Droga dojścia od głównego parkingu, aż do sektora dla osób niepełnosprawnych pozbawiona jest schodów czy progów. Dwuskrzydłowa brama K1 prowadząca na sektor jest obszerna i wyposażona w czytnik biletów, co eliminuje konieczność korzystania z kołowrotów.

  Udogodnienia znajdują się również wewnątrz obiektu. Osoby niepełnosprawne uczestniczące w różnego typu wydarzeniach mogą korzystać z dedykowanych, optymalnie wyposażonych toalet. W windach dostępnych na obiekcie są specjalne oznaczenia napisane za pomocą alfabetu Braille’a.

  Stadion dysponuje łącznie 23 miejscami na trybunach dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz ich opiekunów.