• EN
  • Patron stadionu

    W 2019 roku Centrum Aktywności Społecznej przy UM w Białymstoku przeprowadziło konsultacje społeczne w sprawie wyboru patrona Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Mieszkańcy Białegostoku, w trakcie miesięcznego głosowania zdecydowali, że obiekt będzie nosił imię 42. Pułku Piechoty. 

    W trakcie głosowania nad patronem Stadionu Miejskiego, które trwało od 23 lipca do 23 sierpnia, mieszkańcy Białegostoku złożyli ankiety, w których do wyboru mieli trzy propozycje: 42. Pułk Piechoty, Seweryna Nowakowskiego i Mariana Zyndrama Kościałkowskiego.

    – Patron, jakiego zyska stadion, nawiązuje do historii białostockiego sportu. Dziś ogłaszamy wyniki konsultacji i rozpoczynamy przygotowania do oficjalnego, uroczystego nadania patrona stadionowi, które planujemy zorganizować 12 lipca, w dniu, kiedy obchodzone jest Święto 42. Pułku Piechoty. Zanim to jednak nastąpi, chcemy przybliżyć mieszkańcom historię pułku, sprawić, że stanie się bliższy białostoczanom – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski w trakcie konferencji prasowej.