Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 25/01/2016

  Podsumowanie turnieju szachowego

  subheader-image

  W minioną sobotę, po raz pierwszy podczas swojej działalności, Stadion Miejski miał zaszczyt gościć szachistów. Organizatorem dwóch turniejów, dla najmłodszych pasjonatów tego sportu, było Stowarzyszenie Szkółka Szachowa w Białymstoku.

   

  Mój Pierwszy Turniej Szachowy oraz Puchar Szkółki Szachowej zgromadziły na stadionie rekordową, jak potwierdził Organizator, liczbę uczestników. W obydwu turniejach udział wzięło 212 dzieci z całego województwa podlaskiego. Niezmiernie miło było nam gościć mieszkańców nie tylko Białegostoku, ale również Suwałk, Łomży, Grabówki, Sokółki, Krynek czy Szudziałowa. Łącznie na I poziomie Stadionu bawiło się ponad 500 osób.

   

  Podsumowanie turnieju szachowego

  Wszystkie dzieci wraz z rodzicami stworzyły niesamowitą atmosferę, doskonale łącząc grę i rywalizację podczas 7 rundowych szachowych zmagań z zabawą na otwartym dla wszystkich Stadionie.

   

  Stadion Miejski dołożył wszelkich starań, by zarówno sama część sportowa jak i organizacyjna 6 godzinnego turnieju stała na jak najwyższym poziomie.

   

  Podczas uroczystego wręczenia nagród, Prezes Stowarzyszenia Szkółka Szachowa w Białymstoku Pan Jarosław Galej wyraził nadzieję, że Stadion Miejski stanie się miejscem cyklicznej rywalizacji dzieci i młodzieży.

   

  Jako współorganizator mamy nadzieję, że przede wszystkim dzieci, ale również rodzice i wszyscy goście, którzy odwiedzili w tym dniu obiekt, wyszli z niego pełni wrażeń i z poczuciem miło spędzonego czasu.

   

  Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć z turnieju”.

  Poniżej wyniki dwóch rozegranych turniejów:

   

  http://www.szkolkaszachowa.pl/aktualnosci/moj-pierwszy-turniej-szachowy-2016-zakonczony/

   

  http://www.szkolkaszachowa.pl/aktualnosci/krol-jas-zdobywca-pucharu-szkolki-2016/