Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 24/01/2024

  Podsumowanie Roku 2023 na Stadionie Miejskim

  subheader-image

  Stadion Miejski w Białymstoku to miejsce, które gromadzi ludzi tworząc wspólne wspomnienia i emocje. To tu podczas najważniejszych wydarzeń możemy poczuć się częścią czegoś większego, częścią społeczności Białegostoku. W 2023 roku tak jak i w latach poprzednich nie ustawaliśmy w wysiłkach, aby wszystkie wydarzenia były jak najlepsze, dlatego z dumą możemy powiedzieć, że był to rok bardzo udany.

  W całym 2023 roku odwiedziło nas 452 725 osób, odbyło się 649 eventów w tym m. in.:  18 targów, 213 meczów ligowych na szczeblach krajowych i lokalnych oraz 41 imprez, które zgromadziły ponad 1000 osób każda. W tym miejscu trzeba również wspomnieć o corocznej dawce śmiechu, która w 2023 roku miała postać Polskiej Nocy Kabaretowej. Należy również pamiętać o Epi-Centrum Nauki, które odwiedziło 47 566 zwiedzających.

  Największym wydarzeniem 2023 roku okazały się organizowane przez Fundację Sąsiedzi jubileuszowe, 10. Targi Książki w Białymstoku, wraz z towarzyszącym festiwalem literackim „Na pograniczu Kultur”, które w ciągu trzech dni zgromadziły 22 500 osób! Na miejscu można było spotkać przedstawicieli kilkudziesięciu wydawnictw, zakupić nowości na rynku wydawniczym, wziąć udział w spotkaniach autorskich z pisarzami z całej Polski. Nie zabrakło też miejsca na literackie dyskusje czy wymianę czytelniczych doświadczeń. To niesamowite wydarzenie było jednym z aż 18 różnych targów zorganizowanych w naszych stadionowych progach. Białostoczanie tak bardzo polubili imprezy organizowane na Stadionie Miejskim, że takie wydarzenia jak Targi Książki, Festiwal Roślin czy Polska Noc Kabaretowa to obowiązkowe eventy w ciągu roku, które niezmiennie przyciągają tłumy.

  Kolejnym wielkim wydarzeniem był Dzień Dziecka, który na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń otwartych dla mieszkańców Białegostoku. Frekwencja wyniosła 20 000 osób. Podczas tego święta na Stadion przyszły całe rodziny, które mogły skorzystać z wielu bezpłatnych atrakcji zapewnionych przez naszych pracowników i Partnerów. Pokazy sokolnicze, malowanie twarzy, kreatywne i sportowe zabawy dla dzieci, wielkie gry planszowe czy dmuchane miasteczko to tylko niektóre z nich. Nie było to z resztą nasze jedyne wydarzenie otwarte. Ferie na Stadionie, Piknik Dmuchańców czy Mikołajki to nasze stałe eventy, które są bardzo chętnie odwiedzane przez Białostoczan.

  Pisząc o Stadionie nie można nie wspomnieć najlepszej murawy z Polsce, na której w 2023 roku Jagiellonia Białystok rozegrała 20 meczów, w których łącznie uczestniczyły 174 833 osoby. Meczem z najwyższą frekwencją był jesienny pojedynek z Legią Warszawa, na którym było 17 892 kibiców.

  Stadion Miejski w Białymstoku jest również domem dla wielu drużyn i dyscyplin sportowych. Piłka nożna, rugby, futbol amerykański, rolkarstwo, samoobrona, gimnastyka artystyczna i szermierka, to te dyscypliny trenowały u nas 32 drużyny i kluby podczas 2608 treningów.

  Dziękujemy, że byliście z nami! Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas również w tym roku, ponieważ nie spoczywamy na laurach i cały czas pracujemy nad kolejnymi eventami. To będzie bardzo wesoły rok, ponieważ w naszych progach zagoszczą Kabaret Neonówka, Please Stand Up! I Polska Noc Kabaretowa. Niezmiennie możecie liczyć na dużo targów i wystaw, jak Targi Handmade, Festiwale Kulinarne czy Wystawa Psów. Będzie też kilka powrotów i nowości. Jak zawsze pamiętamy o najmłodszych Białostoczanach. Już planujemy imprezy z wieloma atrakcjami!