Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 30/08/2023

  III Mecz Charytatywny Grupy Chorten

  subheader-image

  Piłkarskie emocje, dobra zabawa i możliwość pomocy potrzebującym – to wszystko już 2 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku podczas III Meczu Charytatywnego Grupy Chorten. Wydarzenie organizowane jest na rzecz podopiecznych Fundacji „Nie bądź obojętny”, a dedykowane przede wszystkim do osób związanych z branżą spożywczą – właścicieli sklepów, ich pracowników, przedstawicieli firm producenckich i białostockich hurtowni.

   

  Grupa Chorten trzy lata temu podjęła inicjatywę, by powołać przy działalności biznesowej, organizację wspierającą w walce o zdrowie i życie osoby związane ze sklepami. Dotąd fundacja pomogła ponad 20 podopiecznym w trudnej sytuacji zdrowotnej – zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Fundacja wsparła je w opłaceniu rehabilitacji, zakupie nierefundowanych leków i środków opatrunkowych oraz kosztownego sprzętu medycznego. Jest to możliwe dzięki darowiznom, środkom pozyskiwanym ze skarbonek charytatywnych i akcjom dobroczynnym – takim jak właśnie mecz charytatywny.

   

  W sobotę będziemy świadkami trzeciego starcia gdzie po jednej stronie boiska będą pracownicy Grupy Chorten i właściciele jej sklepów partnerskich, a po drugiej zaprzyjaźnieni producenci i dystrybutorzy z całej Polski. W pierwszym spotkaniu górą była drużyna Fundacji, przed rokiem triumfowała ekipa Grupy Chorten. Jaki będzie wynik tym razem to się dopiero okaże, ale emocje są gwarantowane.

   

  Mecz nie będzie jedyną atrakcją sobotniej imprezy na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W przerwie odbędzie się chociażby licytacja unikatowych plakatów z podpisami zawodników Jagiellonii Białystok, którzy świetnie rozpoczęli nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Do wygrania będą też zaproszenia VIP na mecze białostoczan i inne gadżety.

   

  III Mecz Charytatywny będzie też okazją do premiery maskotki Fundacji Grupy Chorten – Pana Dąbka. Wszystkie maluchy, które w sobotę pojawią się na stadionie dostaną pluszaka i plan lekcji. Będą też stoiska z napojami i przekąskami.

  Wstęp na mecz jest bezpłatny, ale wszystko na stoiskach dostępne będzie przy drobnym datku do puszki. Podczas imprezy będzie przeprowadzona kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji Grupy Chorten „Nie bądź obojętny”.