Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 03/09/2015

  I Międzynarodowy Bieg Dnia Olimpijskiego

  subheader-image

  Takiego wydarzenia jeszcze nie było, ani w Europie, ani na świecie. Chodzi o I Międzynarodowy Bieg Dnia Olimpijskiego, czyli finał finałów narodowych biegów olimpijskich. Wiele wskazuje na to, że ta impreza odbędzie się w Białymstoku, a gospodarzem będzie Stadion Miejski.

   

   

  I Międzynarodowy Bieg Dnia Olimpijskiego

   

  Właśnie zakończyła się u nas konferencja poświęcona temu wydarzeniu. Udział w niej wzięli inicjatorzy pomysłu, czyli przedstawiciele Podlaskiej Rady Olimpijskiej, prezydent miasta, władze województwa oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Temu ostatniemu samorządowcy przekazali listy zawierające prośbę o organizację tego prestiżowego wydarzenia.

   

  – To jest dla nas bardzo miła niespodzianka – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes PKOL. – Brakuje nam takich międzynarodowych akcentów w duchu olimpijskim. Jestem przekonany, że ten pomysł ma szansę na sukces. Zwłaszcza przy deklaracjach zawartych w listach.

   

  Zawierają one obietnicę wsparcia, m. in. finansowego. Prezes PKOL obiecał przekonać do inicjatywy innych członków komitetu. Już wkrótce będzie ku temu okazja, ponieważ na terenie naszego województwa odbędzie się wyjątkowe, wyjazdowe posiedzenie władz komitetu. Odwiedzą oni m. in. Augustów. Andrzej Kraśnicki pochwalił też stadion i stwierdził, że poziom infrastruktury w mieście jest na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze kilka lat temu.

   

  I Międzynarodowy Bieg Dnia Olimpijskiego byłby wydarzeniem wyjątkowym. – Takiego wydarzenia jeszcze nie było ani w Europie, ani na świecie – powiedział Janusz Kochan, prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej i inicjator przedsięwzięcia. – To takie mini igrzyska olimpijskie.

   

  I Międzynarodowy Bieg Dnia Olimpijskiego

   

  Udział w nich wzięliby przedstawiciele 50 krajów. Byłaby to ogromna korzyść dla promocji miasta oraz stadionu, jako sztandarowego obiektu sportowego.

  – Jeśli uda się ściągnąć przedstawicieli 50 krajów, to będzie to duża gratka żeby móc pokazać miasto, dotrzeć do ich świadomości, że takie miasto istnieje i jest tu sport na takim etapie rozwoju – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

   

  Kwestia organizacji I Międzynarodowego Biegu Dnia Olimpijskiego na naszym stadionie rozstrzygnie się w najbliższych dniach.