Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 23/10/2023

  Festiwal Azjatycki

  subheader-image

  Szukasz pomysłu na ciekawy weekend? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W dniach 28 i 29 października 2023 roku Stadion Miejski w Białymstoku zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają na nas dwa wyjątkowe festiwale, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy i przeniosą nas w klimat egzotycznych kultur!

  Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Na stoiskach pojawią się specjaliści, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kulinarnych tajemnicach Azji. W trakcie festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, street-foodowych przekąsek, a także zapoznać się ze słodkościami znanymi z różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany, japońskie sushi czy słodycze prosto z Azji? A może gruzińskie chaczapuri, udon teriyaki czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą? W Białymstoku zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. To doskonała okazja na szybką weekendową wycieczkę

  Kolejnym wydarzeniem, który odbędzie się w tym czasie na Stadionie Miejskim 28-29 października to Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. To Festiwal skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, którzy chcą spróbować różnych gatunków rzemieślniczych trunków. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni w tych dniach! Podczas festiwalu będą dostępne stoiska z rzemieślniczymi piwami, winami z różnych regionów świata, miodami pitnymi czy nalewkami. To doskonała okazja, by spróbować alkoholi, których zwykle nie ma w sklepach, a także spotkać się z ich producentami.

  Czeka na nas prawdziwa uczta dla zmysłów! Festiwal Azjatycki oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych to wydarzenia, których nie można przegapić. Każdy z festiwali to doskonała okazja, by naładować się pozytywną energią, spróbować nowych smaków i spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

  Zapraszamy już 28 i 29 października do Sali VIP na Stadionie Miejskim w Białymstoku na prawdziwe kulinarną rozpustę! Wstęp bezpłatny!

  Sobota 12:00-20:00

  Niedziela 12:00-18:00

   

  Linki do wydarzeń:

  Festiwal Azjatycki:

  https://www.facebook.com/events/200350219463170/

   

  Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych: https://www.facebook.com/events/3607678546123583/