Aktualności

Pierwsze w Polsce największe boisko z certyfikatem FIFA Quality PRO

Boisko boczne Stadionu Miejskiego w Białymstoku zostało przebadane przez przedstawicieli akredytowanego laboratorium FIFA, którzy we wtorek 7 czerwca br. odwiedzili Białystok. Po ponad roku intensywnego użytkowania boisko z trawy syntetycznej o wymiarach 105 x 68 m (wymiary całego boiska to 120 x 80 m) zostało poddane rygorystycznej kontroli, która pozwoliła na ocenę jakościową i techniczną powierzchni. W celu weryfikacji ściśle określonych parametrów przeprowadzono kilkadziesiąt prób badając odbicie, toczenie czy tłumienie i pobrano do badań laboratoryjnych próbki granulatu, piasku kwarcowego oraz trawy.Przedstawiciele FIFA byli bardzo zaskoczeni tak znakomitym stanem jakościowym i technicznym intensywnie wykorzystywanego boiska i przekazali informacje, że wszystkie przeprowadzone testy wypadły pozytywnie. Na boisku regularnie trenują Kluby, Akademie Piłkarskie i uczniowie białostockich szkół w ramach zajęć klas sportowych. Wymiary i wyposażenie boiska w profesjonalne bramki i piłkochwyty powodują, że to tutaj trenują i rozgrywają swoje mecze, w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, futboliści Lowlanders Białystok.


Ceryfikat FIFA Quality PRO jest najwyższym certyfikatem wydawanym przez FIFA dla pełnowymiarowych boisk z traw syntetycznych. Od 2015 roku zastąpił on certyfikat FIFA Two Stars. Zmianie uległo nie tylko nazewnictwo, ale także wprowadzono bardziej rygorystyczne wymagania, które pozwalają na wyselekcjonowanie tylko najlepszych boisk.  

Newsletter:
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych dla Stadion Miejski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok
gotowe