Aktualności

Milionowy gość Stadionu!

Białostocki Stadion Miejski odwiedziło już ponad milion osób. Goście obiektu brali udział nie tylko w wydarzeniach sportowych, ale również kulturalnych i biznesowych.


 

Milionowym gościem Stadionu Miejskiego w Białymstoku okazał się Szymon Matowski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku. Szymon należy do KKS Piast i trenuje piłkę nożną na boisku bocznym stadionu. Dziś (14 marca) otrzymał z rąk prezydenta Białegostoku zestaw upominków.

– Stadion Miejski to miejsce, gdzie wiele osób o różnych zainteresowaniach może aktywnie i ciekawie spędzać czas rozwijając swoje pasje – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Daje możliwość organizacji zróżnicowanych wydarzeń sportowych, koncertów, kabaretonów, pikników, konferencji, targów, imprez firmowych czy dla dzieci.

Tylko w 2016 roku ponad 103 tys. osób uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych, turniejach i treningach, natomiast ponad 236 tys. osób obejrzało mecze Jagiellonii Białystok, organizowane na Stadionie Miejskim. Ubiegły rok przyniósł również duże postępy w komercjalizacji obiektu. Wynajęto długoterminowo dostępne powierzchnie, w przestrzeni ul. Wiosennej powstaje Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy. Rozstrzygnięto także przetarg na nowego operatora cateringowego.

Wśród imprez organizowanych w ubiegłym roku na Stadionie Miejskim można wymienić m.in. Polską Noc Kabaretową, Disco Polo Ekstraklasa, koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm, Targi Budowlane Kuriera Porannego i inne. Obiekt jest też udostępniany zwiedzającym – indywidualnym i grupom zorganizowanym. To doskonałe miejsce wycieczek, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Powierzchnia całkowita Stadionu Miejskiego wynosi ponad 116 tys. m2. Na trybunach jest miejsce dla ponad 22 tys. osób, natomiast na płycie boiska – 5 tys. osób. Parking oferuje 950 miejsc na auta osobowe i 80 miejsc na autokary i wozy transmisyjne.
Newsletter:
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych dla Stadion Miejski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok
gotowe