Aktualności

Mój pierwszy turniej szachowy 2018

Mój Pierwszy Turniej to inicjatywa Stowarzyszenia Szkółka Szachowa w Białymstoku zapoczątkowana w 2013 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja. Organizatorom od początku przyświecał jeden cel - łagodnie i bez zbędnych stresów wprowadzić dzieci w atmosferę sportowej rywalizacji przy szachownicach. W turnieju zagrają więc sami debiutanci, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w oficjalnych zawodach szachowych. W tegorocznej edycji będą to wyłącznie dzieci urodzone w roku 2011 i młodsze. Nie spotkają bardziej od siebie doświadczonych czy starszych szachistów, wszystkie wyjdą z turnieju solidnie nagrodzone, z dyplomem i złotym medalem na szyi. Wszystko po to aby z pełnym przekonaniem mogły powiedzieć później rodzicom: „Szachy są fajne! Kiedy następny turniej?”.

 

 

W ubiegłych latach w Moim Pierwszym Turnieju karierę rozpoczynali dzisiejsi uczestnicy największych ogólnopolskich i europejskich imprez szachowych. To tu w styczniu 2014 roku debiutowała wychowanka Szkółki Szachowej Julia Dallemura, która już w czerwcu cieszyła się tytułem Szachowej MISTRZYNI POLSKI do lat 6. W 2015 roku na Moim Pierwszym... zagrała Zosia Kicińska, późniejsza Wicemistrzyni Polski do lat 6. Następne edycje Mojego Pierwszego Turnieju to kolejne doskonale rozpoczęte kariery i wielkie krajowe sukcesy: Julii Nikołajuk, brązowej medalistki Mistrzostw Polski do lat 6, Tomka Pawelskiego - aktualnego Wicemistrza Polski do lat 6 i Krzyśka Wojtachy, dziś podwójnego Mistrza Polski, do lat 7 i 8. Czy także w 2018 roku zabłyśnie na szachowym białostockim niebie nowa gwiazda ogólnopolskiego formatu?

Newsletter:
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych dla Stadion Miejski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok
gotowe