Aktualności

Wystawa "Eksperymentuj!”

Wystawa " Eksperymentuj!” okazała się doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawą "Eksperymentuj” Centrum Nauki Kopernik, którą gościliśmy na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Ekspozycja była dostępna w dniach 20 - 23 listopada 2014 r. Zgromadziła ponad 1500 uczestników. Skierowana była do publiczności w każdym wieku - dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych.

 

Przez cztery dni uczestnicy eksperymentowali przy 15 interaktywnych eksponatach, ukazujących zjawiska ze świata biologii, fizyki i matematyki. Samodzielnie przeprowadzone eksperymenty pozwoliły m.in. sprawdzić szybkość swojej reakcji na bodźce świetlne i dźwiękowe, ocenić koordynację wzrokowo - ruchową oraz przetestować pamięć. Miłośnicy kinematografii mogli się przekonać jak powstaje film, a wielbiciele łamigłówek zmierzyli się z nie łatwymi zadaniami logicznymi.

 

Wystawa "Eksperymentuj!” została stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik, przy wsparciu ekspertów naukowych.

 

Podczas wystawy specjalną ekspozycję przygotowała - Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. Na interaktywnych stoiskach można było sprawdzić w jaki sposób określa się wiek, masę oraz wielkość drzewa, a także w jaki sposób dokonuje się pomiaru jego wysokości.

Newsletter:
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych dla Stadion Miejski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Słoneczna 1, 15-323 Białystok
gotowe