Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 30/09/2021

  Popraw skuteczność negocjacji – zaproś kontrahentów do SKYBOX

  subheader-image

  Negocjacje to podstawa budowania relacji biznesowych. Jednak skuteczne rozwiązywanie i osiąganie zamierzonego celu, wymaga od negocjatorów wiedzy merytorycznej na temat technik negocjacyjnych, ale także przygotowania formalnego z zakresu wyboru odpowiedniego miejsca spotkania. Jest to szczególnie ważny aspekt, ponieważ otoczenie, w jakim przeprowadzane są pertraktacje z kontrahentem bezpośrednio, wpływa na podejmowane przez niego decyzje.

  Odpowiednio dopasowane miejsce negocjacji – czyli pierwszy krok do sukcesu

  Profesjonalni negocjatorzy zgodnie twierdzą, że spotkania biznesowe najlepiej przeprowadzać na neutralnym gruncie, gdzie żadna ze stron nie będzie u siebie, a jednocześnie będzie czuła się komfortowo. Zatem jako miejsce do negocjacji najlepiej wybrać lokal, który jest w pełni przystosowany do takiej funkcji – zapewnia odpowiednie wyposażenie (stół, tablica). Ponadto wnętrze sali do negocjacji powinno być przytulne i estetyczne, aby wygląd nie drażnił lub nie przytłaczał zarówno negocjatora, jak i kontrahenta. Co więcej, w lokalu powinny się znaleźć także dekoracje i poczęstunek.

  Sposób na przychylność kontrahenta – czyli wynajęcie lokalu spełniającego jego oczekiwania

  Powodzenie negocjacji w dużej mierze zależy od wykorzystania technik wpływu społecznego. W tej kwestii szczególnie efektywna jest reguła wzajemności, której mechanizm opiera się na potrzebie rewanżu odbiorcy wobec nadawcy, który w jakiś sposób (na pozór bezinteresownie) sprawił mu przyjemność. Dlatego tę regułę warto wykorzystać, wynajmując lokal do negocjacji, którego wygląd i charakter powinien być widoczną aprobatą i wyrazem szacunku dla kontrahenta. Z pewnością w takich okolicznościach druga strona stanie się bardziej przychylna, mając na uwadze dbałość o jej dobre samopoczucie.

  SKYBOX – czyli lokal budujący i podtrzymujący pozytywne relacje

  Skutecznym sposobem na udane pertraktacje jest dążenie do rozwoju przyjacielskich relacji z kontrahentem – w końcu o wiele łatwiej i przyjemniej negocjuje się z lubianą osobą. Dlatego, aby zaskarbić sobie sympatię kontrahenta, warto się z nim z zintegrować – najlepszym sposobem do osiągnięcia tego celu będzie wspólne przeżywanie wydarzenia kulturalnorozrywkowego lub sportowego. Wobec tego, jeśli chcesz poprawić skuteczność negocjacji, w pełni wykorzystując potencjał technik wpływu społecznego, to zapraszamy do wynajęcia naszej loży SKYBOX, której usytuowanie zapewnia idealny widok na płytę stadionu – dzięki temu wraz z kontrahentem będziecie mogli przeżywać niezapomniane chwile, tworząc długotrwałe relacje biznesowe.