Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 27/12/2022

  Ilu imprezowiczów pomieści stadion miejski w Białymstoku?

  subheader-image

  Wielu osobom stadiony kojarzą się z miejscem, w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia sportowe – głównie mecze piłki nożnej. Jednak w rzeczywistości większość z nich to nowoczesne obiekty wykorzystywane także do organizacji rozmaitych wydarzeń m.in. targów, konferencji czy pokazów. Tego typu eventy odbywają się na stadionie miejskim w Białymstoku, a ile osób może wziąć udział w takich wydarzeniach?

  Ile osób pomieści nasz stadion miejski?

  Jednym z większych atutów stadionu w Białymstoku jest różnorodność przestrzeni i pomieszczeń, a także dokładnie przemyślana czy nowoczesna infrastruktura. To bardzo duży obiekt mający 24 tys. m2 powierzchni użytkowej na 4 kondygnacjach z 12 salami konferencyjnymi. Do organizacji danego wydarzenia można wykorzystać jedno z pomieszczeń lub przestrzeni, jak również cały stadion, który umożliwia zrealizowanie eventu nawet dla 20 tysięcy osób. Płyta główna jest miejscem dla 7 tys. osób, natomiast na trybunach znajduje się 22 372 miejsca siedzące dla 13 tysięcy osób. Dzięki takiej przestrzeni możliwe jest zorganizowanie naprawdę dużych i widowiskowych wydarzeń – także estradowych. Na terenie stadionu miejskiego w Białymstoku dostępne są również inne pomieszczenia pozwalające na aranżację kameralnych imprez, spotkań biznesowych oraz szkoleń.

  Jak można wykorzystać dużą powierzchnię stadionu?

  Stadion miejski w Białymstoku oferuje wiele możliwości – począwszy od organizacji małych przedsięwzięć, np. sesji zdjęciowych czy przyjęć urodzinowych, a skończywszy na dużych wydarzeniach jak mecze, targi, festiwale czy imprezy rekreacyjne. Obiekt jest doskonale wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, co ułatwia zaplanowanie i bezpieczną realizację danego eventu nawet dla tysięcy osób.