Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 16/11/2020

  Dlaczego warto przyjść na Treningi Otwarte na Stadionie Miejskim w Białymstoku?

  subheader-image

  Sport to zdrowie – nawet dziecko to wie! Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko, a godzina zajęć wychowania fizycznego dziennie może nie zapewniać mu wystarczającej ilości ruchu. Dlatego oferta organizowanych przez szkółki i kluby sportowe treningów, które odbywają się regularnie na Stadionie Miejskim w Białymstoku, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego warto z nich skorzystać? Jakie korzyści może z nich odnieść Twoje dziecko?

  Stadion Miejski w Białymstoku

  Budowa Stadionu Miejskiego w Białymstoku zakończyła się w 2014 roku. Jest to jedyny tak charakterystyczny i niepowtarzalny obiekt sportowy w północno-wschodniej Polsce. Jego ciekawa architektura, doskonała komunikacja z centrum miasta, bliskość ścieżek rowerowych i najwyższe standardy sprawiają, że jest to nie tylko wizytówka Białegostoku, ale także centrum aktywności fizycznej. Na Stadionie Miejskim trenuje się najróżniejsze dyscypliny sportowe. Oprócz piłki nożnej prowadzone są tam także treningi, mecze bądź turnieje futbolu amerykańskiego, rugby, sztuk walk, zapasów, łucznictwa sportowego, gimnastyki artystycznej, tenisa stołowego, rolkarstwa, biegów masowych, sportów samochodowych i innych dyscyplin. Aby zaspokoić całe to sportowe zapotrzebowanie, Stadion udostępnia pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią posiadające certyfikat FIFA QUALITY PRO, a także miniboisko z naturalną trawą, dwiema salami rozgrzewkowymi i dwunastoma szatniami z węzłem sanitarnym. Wszystko to sprawia, że treningi i turnieje rozgrywane na Stadionie Miejskim w Białymstoku są zawsze zorganizowane w sposób sprawny, przemyślany i z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.

  Treningi Otwarte

  Na Stadionie Miejskim w Białymstoku latem regularnie organizowane są Treningi Otwarte dla dzieciaków do 9-go roku życia. Chłopcy i dziewczynki pod okiem profesjonalnych trenerów ze szkółek piłkarskich próbują swoich sił w zabawie z piłką. Dlaczego warto przyprowadzić dziecko na taki Trening Otwarty? Korzyści jest naprawdę wiele.

  • Aktywność fizyczna – dzieciaki mogą się wyszaleć na naprawdę dużej przestrzeni, a mogą to zrobić na różne sposoby: począwszy od rozgrzewki, przez pracę nad techniką gry, po sportową rywalizację.
  • Miłość do sportu – dzieci, które od najwcześniejszych lat życia mają kontakt ze sportem i aktywną zabawą dużo łatwiej rozwijają w sobie zamiłowanie do sportu, a to może owocować nie tylko zdrowiem fizycznym, ale również osiągnięciami sportowymi w późniejszych latach.
  • Nowe przyjaźnie – dzieci potrzebują towarzystwa. Na Treningach Otwartych organizowanych na Stadionie Miejskim w Białymstoku będą go miały pod dostatkiem. Dzięki temu, że na Treningi zapisuje się grupa dzieci w określonym wieku, nasze pociechy mogą łatwo złapać kontakt z rówieśnikami, a może nawet nawiązać nowe przyjaźnie? Jedno nie ulega wątpliwości – na pewno zyska na tym ich życie towarzyskie i społeczne.
  • Świetna zabawatrening sportowy to zawsze doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu.

  Warto przyprowadzić swoją pociechę na Trening Otwarty na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Może to być początek pięknej przygody ze sportem, świetny sposób na spędzenie wolnego dnia czy nawet okazja do poznania nowych przyjaciół. Zapraszamy więc wszystkich rodziców do obserwowania naszej strony i mediów społecznościowych.