Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 29/11/2016

  ŻUBROFFKA na Stadionie Miejskim w Białymstoku

  subheader-image

  Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA – swoisty kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem – zaczyna drugą dekadę swojego istnienia. Tegoroczna, 11. edycja imprezy odbędzie się od 7 do 11 grudnia.
  Festiwal po raz kolejny zagości z filmowymi pokazami w Białymstoku i ośmiu innych podlaskich miejscowościach, odwiedzi kina, galerie, ośrodki kultury i kluby, licea i białostocki uniwersytet, miejski stadion i Pałac Branickich.

  ŻUBROFFKA na Stadionie Miejskim w Białymstoku

  W tym roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 121 najciekawszych filmów (spośród prawie dwóch tysięcy!). Widzowie zobaczą także specjalne projekcje filmów krótkometrażowych z całego świata, m.in. z Iranu, Armenii, Kanady i Indii. Ogółem, w ciągu pięciu dni można będzie obejrzeć ponad 250 krótkometrażówek!

  Międzynarodowe Jury oceni filmy w trzech konkursach krajowych (Amatorzy, Studenci, Niezależni) i dwóch międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat). Inne Jury przyjrzy się filmom w nowym konkursie eksperymentów i video-artów (Na skraju), jurorami będą także dzieci (konkurs Kids) i trochę starsza publiczność (konkurs Music video). Już tradycyjnie widzowie przyznają też swoją nagrodę – Dzikiego Żubra. Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę.

  ŻUBROFFKA to przede wszystkim filmy, ale w programie znalazły się także energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

  Pokaz na Stadionie Miejskim w Białymstoku

  9 grudnia (piątek)godz. 11:00 Stadion Miejski w Białymstoku, ul. Słoneczna 1

  Konkurs: KIDS 12+ (104’)wstęp wolny, wiek 12+

  PLAY/BACK dir./reż. Csilla Zsély, Hungary/Węgry, 2016, 21’

  FANTASIA/FANTASY dir./reż. Teemu Nikki, Finland/Finlandia, 2016, 9’

  HUM dir./reż. Tom Teller, USA/Stany Zjednoczone, 2015, 8’35”

  SECOND SKIN dir./reż. Charlie Manton, UK/Wielka Brytania, 2016, 20’

  THE LOBSTER KID dir./reż. Joseph Chen-Chieh Hsu, Taiwan, USA, Singapore/Tajwan, Stany Zjednoczone, Singapur, 2015, 20’

  ARAKABUS dir./reż. 14 teenagers, Dimitri Kimplaire, Belgium/Belgia, 2015, 6’03”

  NINNOC dir./reż. Niki Padidar, Holland/Holandia, 2015, 19’

  KIDS to wyjątkowy konkurs, ponieważ jego Jurorami są same dzieci!Młodzi widzowie–jurorzy obejrzą starannie wyselekcjonowane krótkie filmy, których nie zobaczy się w kinie, ani w telewizji, filmy zrealizowane pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. Będą to animacje, filmy fabularne i eksperymentalne.

  Dodatkowo, po pokazie zapraszamy na spotkanie z twórcami filmów i oddanie głosu na ulubiony film. Każdy głosujący widz otrzyma pamiątkowy festiwalowy zaczarowany ołówek ŻUBROFFKI.
  Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

  Współorganizator: Stadion Miejski w Białymstoku

  Więcej:
  www.zubroffka.pl
  www.facebook.com/zubroffka