Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 01/08/2019

  XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

  subheader-image

  W dniach 17-18 sierpnia 2019 roku zapraszamy na XIII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.
  Na wystawy zgłoszono ponad 2000 psów, spodziewamy się gościć wystawców z ich czworonożnymi przyjaciółmi, nie tylko z całej Polski – ale również z Litwy, Białorusi, Rosji, Łotwy, Estonii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Francji, Włoch, Austrii, Niemiec, Szwecji, Słowacji, Tajwaniu oraz USA.

  Oceny na ringach dokonają międzynarodowi sędziowie kynologiczni, specjaliści i hodowcy z Polski, Finlandii, Fancji, Chorwacji, Ukrainy, Słowacji, Estonii, Czech oraz Serbii. Towarzyszyć im będą asystenci kynologiczni oraz sympatycy psów zaangażowani w to święto kynologii.
  Każdy miłośnik kynologii na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.

  Z myślą o młodych kynologach i przyszłych wystawcach zostanie przeprowadzony konkurs „Młodego Prezentera”. Konkurencja Młody Prezenter ma na celu ocenę sposobu prezentowania psa na wystawie, ma służyć edukacji kynologicznej młodzieży. W tej konkurencji sędzia nie ocenia psa tylko umiejętności człowieka, jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązania kontaktu z psem i profesjonalne jego zaprezentowanie. W niedzielę 18.08.2019 przewidziano dla widzów pokazy wyszkolenia psów w zakresie posłuszeństwa i obrony.
  Każdy dzień wystawy kończyć będą konkurencje finałowe: wybór Najpiękniejszego Psa Oddziału Białystok, Najpiękniejszego Psa Ras Polskich, Najpiękniejszy Pies Użytkowy, Najpiękniejszej Pary oraz Grupy Hodowlanej, Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia, Szczenięcia, Weterana, Juniora oraz najpiękniejszego przedstawiciela poszczególnych grup FCI.
  W niedzielę na wystawie Międzynarodowej zostanie wybrany Najpiękniejszy Pies Wystawy, czyli Zwycięzca Best in Show.

  Godz. 10.00-17.00
  Bilety:
  – 10zł normalny
  – 5zł ulgowy

  Wjazd na parking dla publiczności jest bezpłatny.