Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 03/09/2015

  Wystawa „Eksperymentuj!”

  subheader-image

  Wystawa ” Eksperymentuj!” okazała się doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

   

  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawą „Eksperymentuj” Centrum Nauki Kopernik, którą gościliśmy na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Ekspozycja była dostępna w dniach 20 – 23 listopada 2014 r. Zgromadziła ponad 1500 uczestników. Skierowana była do publiczności w każdym wieku – dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych.

   

  Przez cztery dni uczestnicy eksperymentowali przy 15 interaktywnych eksponatach, ukazujących zjawiska ze świata biologii, fizyki i matematyki. Samodzielnie przeprowadzone eksperymenty pozwoliły m.in. sprawdzić szybkość swojej reakcji na bodźce świetlne i dźwiękowe, ocenić koordynację wzrokowo – ruchową oraz przetestować pamięć. Miłośnicy kinematografii mogli się przekonać jak powstaje film, a wielbiciele łamigłówek zmierzyli się z nie łatwymi zadaniami logicznymi.

   

  Wystawa „Eksperymentuj!” została stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik, przy wsparciu ekspertów naukowych.

   

  Podczas wystawy specjalną ekspozycję przygotowała – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. Na interaktywnych stoiskach można było sprawdzić w jaki sposób określa się wiek, masę oraz wielkość drzewa, a także w jaki sposób dokonuje się pomiaru jego wysokości.