Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 12/11/2020

  Turniej Żubra

  subheader-image

  Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej dzieci do lat 12. Impreza, którą swym honorowym patronatem objął prezydent Tadeusz Truskolaski, odbędzie się 15 listopada na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Organizatorem Turnieju Żubra jest Fundacja Aktywni dla Polski.

  W turnieju udział wezmą drużyny złożone z chłopców i dziewczynek w wieku do 12 lat. Każdy uczestnik otrzyma pakiet upominków. Drużyny zostały zaproszone przez organizatorów, którzy zaproponowali stworzenie zespołów m.in. szkołom, klubom sportowym, fundacjom.

  Zawodnicy rywalizować będą na boisku bocznym Stadionu Miejskiego. Każda drużyna może liczyć od ośmiu do dwunastu zawodników. Jednocześnie na boisku występować będzie mogło czterech graczy w polu i bramkarz. Rywalizacja zacznie się o godz. 9.00, a finał zaplanowano na godz. ok 15.00. Puchary i nagrody trafią do rąk pierwszych trzech zespołów, natomiast każdy uczestnik otrzyma m.in. turniejowe maskotki i drobne upominki. Dla drużyny, która szczególnie wyróżni się koleżeńską postawą i będzie miała najmniej kar indywidualnych przygotowano nagrodę fair play.

  Dzięki tej imprezie Fundacja Aktywni dla Polski umożliwia młodzieży, która w dobie pandemii koronawirusa ma utrudnioną możliwość uprawiania sportu, rywalizację na boisku. Turniej jest organizowany przy wykorzystaniu środków Ministerstwa Sportu.

  Mecze grupowe rozgrywane będą równolegle na czterech boiskach.
  Turniej rozpoczynamy po odprawie z sędziami, która zaplanowana jest na godzinę 9:00.
  Turniejowi towarzyszyć będzie piknik sportowy w formie konkursów sprawnościowych prowadzony przez Kacpra „Qeska” Misztala.

  Ramowy harmonogram turnieju (może ulec zmianie):
  9.00 – 9.15 Odprawa
  9.15 – 12.15 Mecze w grupach
  12.30 – 12.45 Mecze ćwierćfinałowe
  13.00 – 13.15 Mecze półfinałowe
  13.30 – 13.45 Mecz o 3. Miejsce
  13.45 – 14.00 Mecz finałowy
  14.15 Podsumowanie i zakończenie turnieju

  WAŻNE INFORMACJE!

  Ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną w Polsce na teren turnieju (boiska bocznego Stadionu Miejskiego w Białymstoku) wstęp mają jedynie uczestnicy (zgodnie z formularzem zgłoszeniowym) oraz 1 trener/opiekun drużyny.
  Na teren turnieju nie zostaną wpuszczeni kibice, rodzice lub opiekunowie dzieci oraz pozostałe osoby z klubu lub drużyny.

   

  Na terenie wydarzenia obowiązuje kategoryczny nakaz noszenia maseczek przez uczestników i trenerów.
  Niezastosowanie się do wytycznych może skutkować usunięciem z turnieju i terenu wydarzenia.
  Maseczki mogą zostać zdjęte jedynie na czas meczu i udziału w konkursach sprawnościowych.

  Pojazdy uczestników turnieju (w tym autokary i busy) korzystają z parkingu A. Nie ma możliwości wjazdu na parking przy boisku bocznym.
  Udostępnione będą cztery szatnie (ogólnodostępne) dla drużyn. Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny.
  Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne i porządkowe.