Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 18/01/2018

  Stadion Miejski w Białymstoku żyje każdego dnia

  subheader-image

  Blisko 400 tyś odwiedzających. 2 koncerty. 106 dużych imprez. 34 mecze ligowe i międzynarodowe. 33 szkolenia i konferencje. Łącznie 2 377 wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowych. Przełom roku zawsze zachęca do podsumowań i planów. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku również nie zabrakło takiego momentu.

  Stadion Miejski w Białymstoku

  Mało kto wie, że na stadionie poza meczami i treningami piłkarskimi każdego dnia można spotkać również inne dyscypliny sportowe. Wyjątkowa na skalę całego kraju jest obecność tak wielu aktywności w jednym miejscu. Na co dzień można tu spotkać: futbol amerykański, rugby, zapasy, tenis stołowy, szachy, biegi masowe, sporty samochodowe oraz najnowsze, obecne od 2017 roku – lacrosse i łucznictwo sportowe. Mimo, iż Stadion Miejski w Białymstoku skategoryzowany jest jako obiekt typowo piłkarski, jest miejscem wielofunkcyjnym, otwartym na różne dyscypliny i wydarzenia. Zapraszamy do użytkowania dostępnych powierzchni oraz korzystania z preferencyjnych warunków cenowych, które zaczynają się już od 10 zł/h za całe boisko boczne.

  W minionym roku ciekawym wydarzeniem, były dwa mecze międzynarodowe kobiecej reprezentacji Polski w lacrosse przygotowującej się do The World Games 2017. Odbyły się one na boisku bocznym ze sztuczną murawą, które wykorzystywane jest praktycznie przez cały rok. W ciągu 2017 skorzystały z niego 23 kluby, organizując ponad 1 388 treningów, meczów, turniejów piłkarskich, futbolu amerykańskiego czy rugby. Łączne, czasowe wykorzystanie boiska bocznego, to średnio ponad 11 godzin w każdy pracujący dzień w roku. Dużym zainteresowaniem, głównie podczas weekendów, cieszy się również futbol amerykański i rugby. Frekwencja podczas treningów i meczów Primacol Lowlanders Białystok oraz Rugby Białystok wyniosła ponad 8 500 osób.

  Stadion Miejski w Białymstoku aktywnie działa w sferze zadań powierzonych organizując otwarte spotkania i atrakcje, skierowane przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W 2017 roku zorganizowaliśmy Dzień Dziecka, wakacje na stadionie, festyn rodzinny na zakończenie wakacji oraz cykliczne treningi na mini boisku, współorganizowaliśmy również Dzień Przedszkolaka. Dzieci są stałymi gośćmi na naszym obiekcie. W 2017 roku z oferty zwiedzania skorzystało 4 000 osób. Największą grupę stanowiły dzieci do lat 7, które zwiedzają obiekt bezpłatnie.

  Stadion Miejski w Białymstoku

  Mecze Jagiellonii Białystok, Polska Noc Kabaretowa, pokazy kaskaderskie Flott Cascaders Team, Festiwal Piwa Rzemieślniczego „Beerstok”, Festiwal Up To Date, bieg Hero Run i Grand Prix Zwierzyńca, turniej Jaga Cup, Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku, 6 finałowych imprez szachowych o randze mistrzowskiej, mistrzostwa w zapasach, targi – spożywcze, szkolne, motoryzacyjne czy aranżacji wnętrz. To tylko kilka wydarzeń, które cieszyły się w 2017 roku największym zainteresowaniem. Na obiekcie odbyły się również liczne szkolenia, konferencje i spotkania firmowe o charakterze zamkniętym.

  Stadion Miejski jest otwarty dla wszystkich tych, którzy chcą żyć aktywnie, realizować swoje zainteresowania i pasje oraz ciekawie spędzać swój wolny czas. Warto przypomnieć, że w marcu 2017 roku odwiedził nas milionowy gość, a od początku funkcjonowania obiektu 1 362 415 osób.

  Stadion Miejski w Białymstoku

  — Miniony rok to czas intensywnych działań, dzięki którym na obiekcie odbyło się mnóstwo wydarzeń, zarówno sportowych jak i kulturalno-rozrywkowych. Udało się zrealizować zakładane cele na 2017 rok. Wiąże się to z komercjalizacją obiektu i wynajmem ostatnich wolnych powierzchni, ale także z organizacją wydarzeń biznesowych i tych o charakterze otwartym, w szczególności skierowanych do dzieci i młodzieży — podkreślał Adam Popławski, Prezes Zarządu spółki Stadion Miejski. — W przyszłym roku skupimy się na poszukiwaniu organizatorów ciekawych wydarzeń, nowych partnerów biznesowych oraz inwestycjach, planujemy między innymi wymianę murawy i zwiększenie atrakcyjności oferty zwiedzania obiektu — dodał.

  W 2018 roku spodziewamy się łącznie ok. 2 500 wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, 40 konferencji i imprez wystawienniczych oraz ok. 190 meczów. Na ten moment katalog imprez nie jest jeszcze zamknięty. Poniżej przedstawiamy jedynie część planowanych wydarzeń na 2018 rok.

  Wybrane wydarzenia zaplanowane na rok 2018

  –          Zima na sportowo (styczeń-luty, listopad – grudzień)

  –          Treningi sekcji zapaśniczej (styczeń – grudzień)

  –          Treningi tenisa stołowego (styczeń-maj, wrzesień – grudzień)

  –          Treningi łucznictwa sportowego (styczeń – marzec)

  –          Zabawy rekreacyjne dzieci (luty)

  –          Impreza motoryzacyjna (luty)

  –          Turniej szachowy (luty, maj, listopad)

  –          Zawody zapaśnicze (marzec)

  –          Podlaskie Targi Aranżacji Wnętrz (marzec)

  –          Targi Nieruchomości (marzec)

  –          Szachowe Mistrzostwa Białegostoku Dzieci do lat 6 (marzec)

  –          Egzaminy Radców Prawnych (marzec i wrzesień)

  –          Targi szkolne (kwiecień)

  –          Turniej piłkarski i piknik rodzinny (kwiecień)

  –          Otwarte treningi na mini boisku (maj – wrzesień)

  –          Bieg Śniadaniowy (maj)

  –          Dzień Dziecka (maj)

  –          Międzynarodowy turniej piłkarski (maj)

  –          Targi motoryzacyjne (maj)

  –          Festiwal sportowy (czerwiec)

  –          Festiwal motoryzacyjny (czerwiec)

  –          Festyn Rodzinny (czerwiec)

  –          Polska Noc Kabaretowa (czerwiec)

  –          Biegowy Finał Grand Prix Zwierzyńca (czerwiec)

  –          Otwarty tydzień atrakcji na Stadionie na rozpoczęcie wakacji (lipiec)

  –          Otwarty tydzień atrakcji na Stadionie na zakończenie wakacji (sierpień)

  –          Targi spożywcze (wrzesień)

  –          Konferencja dla architektów oraz projektantów wnętrz (wrzesień)

  –          Mikołajki szachowe (grudzień)

  –          Liczne szkolenia, konferencje i imprezy firmowe

  W kalendarzu mamy również kilka ciekawych rezerwacji jednakże jesteśmy na etapie negocjacji  i na ten moment nie możemy ich zapowiedzieć. Dodatkowo wybrani organizatorzy zastrzegają sobie prawo do terminu upublicznienia informacji o danym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych zagoszczą u nas również Festiwal UpToDate, Festiwal Piwa Rzemieślniczego „Beerstok”, Bieg Hero Run czy 37. Memoriał szachowy im. Ludwika Zamenhofa. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebook`a i strony www.stadion.bialystok.pl gdzie zamieszczamy najświeższe informacje na temat nadchodzących atrakcji.