• EN
 • 18/01/2018

  Stadion Miejski w Białymstoku żyje każdego dnia

  Blisko 400 tyś odwiedzających. 2 koncerty. 106 dużych imprez. 34 mecze ligowe i międzynarodowe. 33 szkolenia i konferencje. Łącznie 2 377 wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowych. Przełom roku zawsze zachęca do podsumowań i planów. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku również nie zabrakło takiego momentu.

   

   

  Mało kto wie, że na stadionie poza meczami i treningami piłkarskimi każdego dnia można spotkać również inne dyscypliny sportowe. Wyjątkowa na skalę całego kraju jest obecność tak wielu aktywności w jednym miejscu. Na co dzień można tu spotkać: futbol amerykański, rugby, zapasy, tenis stołowy, szachy, biegi masowe, sporty samochodowe oraz najnowsze, obecne od 2017 roku – lacrosse i łucznictwo sportowe. Mimo, iż Stadion Miejski w Białymstoku skategoryzowany jest jako obiekt typowo piłkarski, jest miejscem wielofunkcyjnym, otwartym na różne dyscypliny i wydarzenia. Zapraszamy do użytkowania dostępnych powierzchni oraz korzystania z preferencyjnych warunków cenowych, które zaczynają się już od 10 zł/h za całe boisko boczne.

   

  W minionym roku ciekawym wydarzeniem, były dwa mecze międzynarodowe kobiecej reprezentacji Polski w lacrosse przygotowującej się do The World Games 2017. Odbyły się one na boisku bocznym ze sztuczną murawą, które wykorzystywane jest praktycznie przez cały rok. W ciągu 2017 skorzystały z niego 23 kluby, organizując ponad 1 388 treningów, meczów, turniejów piłkarskich, futbolu amerykańskiego czy rugby. Łączne, czasowe wykorzystanie boiska bocznego, to średnio ponad 11 godzin w każdy pracujący dzień w roku. Dużym zainteresowaniem, głównie podczas weekendów, cieszy się również futbol amerykański i rugby. Frekwencja podczas treningów i meczów Primacol Lowlanders Białystok oraz Rugby Białystok wyniosła ponad 8 500 osób.

  Stadion Miejski w Białymstoku aktywnie działa w sferze zadań powierzonych organizując otwarte spotkania i atrakcje, skierowane przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W 2017 roku zorganizowaliśmy Dzień Dziecka, wakacje na stadionie, festyn rodzinny na zakończenie wakacji oraz cykliczne treningi na mini boisku, współorganizowaliśmy również Dzień Przedszkolaka. Dzieci są stałymi gośćmi na naszym obiekcie. W 2017 roku z oferty zwiedzania skorzystało 4 000 osób. Największą grupę stanowiły dzieci do lat 7, które zwiedzają obiekt bezpłatnie.

   

   

  Mecze Jagiellonii Białystok, Polska Noc Kabaretowa, pokazy kaskaderskie Flott Cascaders Team, Festiwal Piwa Rzemieślniczego „Beerstok”, Festiwal Up To Date, bieg Hero Run i Grand Prix Zwierzyńca, turniej Jaga Cup, Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku, 6 finałowych imprez szachowych o randze mistrzowskiej, mistrzostwa w zapasach, targi – spożywcze, szkolne, motoryzacyjne czy aranżacji wnętrz. To tylko kilka wydarzeń, które cieszyły się w 2017 roku największym zainteresowaniem. Na obiekcie odbyły się również liczne szkolenia, konferencje i spotkania firmowe o charakterze zamkniętym.

  Stadion Miejski jest otwarty dla wszystkich tych, którzy chcą żyć aktywnie, realizować swoje zainteresowania i pasje oraz ciekawie spędzać swój wolny czas. Warto przypomnieć, że w marcu 2017 roku odwiedził nas milionowy gość, a od początku funkcjonowania obiektu 1 362 415 osób.

   

   

  — Miniony rok to czas intensywnych działań, dzięki którym na obiekcie odbyło się mnóstwo wydarzeń, zarówno sportowych jak i kulturalno-rozrywkowych. Udało się zrealizować zakładane cele na 2017 rok. Wiąże się to z komercjalizacją obiektu i wynajmem ostatnich wolnych powierzchni, ale także z organizacją wydarzeń biznesowych i tych o charakterze otwartym, w szczególności skierowanych do dzieci i młodzieży — podkreślał Adam Popławski, Prezes Zarządu spółki Stadion Miejski. — W przyszłym roku skupimy się na poszukiwaniu organizatorów ciekawych wydarzeń, nowych partnerów biznesowych oraz inwestycjach, planujemy między innymi wymianę murawy i zwiększenie atrakcyjności oferty zwiedzania obiektu — dodał.

   

  W 2018 roku spodziewamy się łącznie ok. 2 500 wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, 40 konferencji i imprez wystawienniczych oraz ok. 190 meczów. Na ten moment katalog imprez nie jest jeszcze zamknięty. Poniżej przedstawiamy jedynie część planowanych wydarzeń na 2018 rok.

   

  Wybrane wydarzenia zaplanowane na rok 2018

  –          Zima na sportowo (styczeń-luty, listopad – grudzień)

  –          Treningi sekcji zapaśniczej (styczeń – grudzień)

  –          Treningi tenisa stołowego (styczeń-maj, wrzesień – grudzień)

  –          Treningi łucznictwa sportowego (styczeń – marzec)

  –          Zabawy rekreacyjne dzieci (luty)

  –          Impreza motoryzacyjna (luty)

  –          Turniej szachowy (luty, maj, listopad)

  –          Zawody zapaśnicze (marzec)

  –          Podlaskie Targi Aranżacji Wnętrz (marzec)

  –          Targi Nieruchomości (marzec)

  –          Szachowe Mistrzostwa Białegostoku Dzieci do lat 6 (marzec)

  –          Egzaminy Radców Prawnych (marzec i wrzesień)

  –          Targi szkolne (kwiecień)

  –          Turniej piłkarski i piknik rodzinny (kwiecień)

  –          Otwarte treningi na mini boisku (maj – wrzesień)

  –          Bieg Śniadaniowy (maj)

  –          Dzień Dziecka (maj)

  –          Międzynarodowy turniej piłkarski (maj)

  –          Targi motoryzacyjne (maj)

  –          Festiwal sportowy (czerwiec)

  –          Festiwal motoryzacyjny (czerwiec)

  –          Festyn Rodzinny (czerwiec)

  –          Polska Noc Kabaretowa (czerwiec)

  –          Biegowy Finał Grand Prix Zwierzyńca (czerwiec)

  –          Otwarty tydzień atrakcji na Stadionie na rozpoczęcie wakacji (lipiec)

  –          Otwarty tydzień atrakcji na Stadionie na zakończenie wakacji (sierpień)

  –          Targi spożywcze (wrzesień)

  –          Konferencja dla architektów oraz projektantów wnętrz (wrzesień)

  –          Mikołajki szachowe (grudzień)

  –          Liczne szkolenia, konferencje i imprezy firmowe

   

  W kalendarzu mamy również kilka ciekawych rezerwacji jednakże jesteśmy na etapie negocjacji  i na ten moment nie możemy ich zapowiedzieć. Dodatkowo wybrani organizatorzy zastrzegają sobie prawo do terminu upublicznienia informacji o danym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych zagoszczą u nas również Festiwal UpToDate, Festiwal Piwa Rzemieślniczego „Beerstok”, Bieg Hero Run czy 37. Memoriał szachowy im. Ludwika Zamenhofa. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebook`a i strony www.stadion.bialystok.pl gdzie zamieszczamy najświeższe informacje na temat nadchodzących atrakcji.