Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 04/03/2019

  Rolki z szafy i na Stadion!

  subheader-image

  Na Stadionie Miejskim w Białymstoku pojawiła się nowa, dziesiąta już dyscyplina sportowa. Od niedawna na terenie podziemnego parkingu trenować można sztukę jazdy na rolkach. Na co dzień z zaplecza sportowego (oprócz piłki nożnej, futbolu amerykańskiego i rugby) korzystają osoby trenujące zapasy, tenis stołowy, szachy, łucznictwo sportowe, sztuki walki (judo, karate, mma) czy gimnastykę artystyczną.

  Rolki z szafy i na Stadion

  Na Stadionie Miejskim w Białymstoku członkowie Białostockiego Stowarzyszenia Rolkarskiego oraz wolontariusze Nightskating Białystok regularnie mają dostęp do przestrzeni, w której nawet zimą mogą podnosić swoje rolkowe umiejętności. Podczas cyklicznych treningów, na miejscu przez cały czas dostępny jest licencjonowany instruktor jazdy na rolkach ze szkoły jazdy Black & Yellow Skating – Marek Wojdakowski, którego rolkowe zajęcia w Białymstoku cieszą się coraz większą popularnością.

  Rolki z szafy i na Stadion

  Białystok w sezonie letnim wyciąga na rolki blisko 3500 osób, co potwierdza, że takie inicjatywy są potrzebne i przede wszystkim atrakcyjne dla mieszkańców województwa podlaskiego. Rozpoczęcie kolejnego sezonu już wkrótce, więc szykujecie rolki!

  Pojawienie się treningów rolkarskich na Stadionie Miejskim w Białymstoku pokazuje po raz kolejny, że obiekt jest wielofunkcyjny i otwarty na wszelkie aktywności sportowe mieszkańcom w każdym wieku.

  Rolki z szafy i na Stadion

  Więcej informacji:

  Białostockie Stowarzyszenie Rolkarskie

  Marek Wojdakowski: tel. 510 632 947; http://bsrolkarskie.pl/