Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 16/08/2017

  Produkcja polskiego Photona – pierwszego na świecie robota, który rozwija się razem z dzieckiem – ruszy na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

  subheader-image

  Białostocka firma Photon Entertainment podpisała w dniu dzisiejszym umowę ze Stadionem Miejskim w Białymstoku. To właśnie na tym obiekcie rozpocznie się produkcja długo wyczekiwanego robota Photon – polskiego robota (dodajmy, pierwszego na świecie), który rozwija się razem z dzieckiem.  Jest to ewenement na skalę światową. Na żadnym innym stadionie sportowym na świecie nie powstawała nowa technologia.

   

  Produkcja polskiego Photona

  Photon jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obecnie polskich startupów. Ich działania mogą inspirować. Pokazują nie tylko, że przy dzisiejszych możliwościach technologii ogranicza nas już tylko wyobraźnia, ale również przecierają szlaki, o których istnieniu inni nie mieli pojęcia.

  Za nami bardzo długa i wyboista droga podczas, której mocno dopracowaliśmy produkt. Przez ostatnie miesiące Photona przetestowało łącznie ponad 3000 dzieci. Jesteśmy dumni, że udało nam się to wszystko przejść i możemy uruchomić produkcję w tak magicznym miejscu jakim jest stadion.
  I to w dodatku naszym rodzinnym mieście.
  ” – mówi Marcin Joka współtwórca Photona.

  Białostocki Stadion robi kolejny krok otwierając się na nowe formy działalności i współpracy. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt jest niesamowitym i dobry miejscem do prowadzenia biznesu.
  W naszym mieście to nowość, ale trzeba pamiętać, że jest to częsta praktyka na innych obiektach tego typu w Polsce. Przykładem miejsca, w którym można prowadzić różnorodne formy działalności
  i promującym start`up-y jest stadion Narodowy w Warszawie.

  Podpisanie umowy z firmą Photon Entertainment to wielki sukces dla Stadionu. Jesteśmy dumni, że tak innowacyjna i niesamowicie kreatywna idea będzie realizowana właśnie w przestrzeniach naszego obiektu i liczymy, że będzie to współpraca długofalowa. Jesteśmy otwarci na wszelkie nowe formy działalności i wsparcia zwłaszcza młodych ludzi, którzy działają z pasją. Jest to w zasadzie kontynuacja współpracy, ponieważ na otwarciu Stadionu gościliśmy łazik, którego współtwórcą byli założyciele firmy Photon Entertainment. Życzymy powodzenia w realizacji celów oraz kolejnych tak doskonałych idei! – mówi Prezes Spółki Stadion Miejski, Adam Popławski.