Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 14/06/2022

  OŚWIADCZENIE ZARZĄDU SPÓŁKI STADION MIEJSKI

  subheader-image

  Oświadczenie

  Informujemy, iż rozpoczęliśmy III etap postępowania na wynajem Stadionu, szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://stadionbialystok.bip.gov.pl/

   

  Rozmowy z Jagiellonią co do warunków dalszej współpracy trwają już od miesięcy. Niestety od stycznia 2022r. dostrzegamy brak zrozumienia w Jagiellonii dla formy działania podmiotu publicznego. Dodatkowo także Jagiellonia przekazuje informacje  wprowadzające opinię publiczną w błąd.

   

  Obowiązkiem spółki Stadion Miejski jest traktowanie każdego podmiotu komercyjnego bez preferencji. Wynika to wprost z przepisów prawa a także notyfikacji pomocy publicznej Projektu budowy stadionu.

   

  Wartość nowego kontraktu w porównaniu z rokiem poprzednim dla 22 meczy różni się tylko
  i wyłącznie kwotami wynikającymi z podwyżek: energii elektrycznej, paliwa, kosztów utrzymania murawy oraz innych, które dotyczą wyłącznie kontraktu.

  Przestrzeń wynajmowana operatorowi gastronomicznemu oraz tzw. SkyBox’y wynajmowane są w odrębnym publicznym postępowaniu. Każdy zainteresowany może złożyć ofertę, także Jagiellonia. Umowy te, są długoterminowe a warto zauważyć, że Jagiellonia wynajmuje cały stadion tylko na 22 dni w sezonie. Ten model umowy funkcjonuje od czasu oddania całego stadionu do użytkowania.

  Pomimo tego, że projekt umowy zawiera możliwość zrealizowania 9 treningów to Jagiellonia w poprzednim sezonie wykorzystała tylko 7.

   

  Zakres umowy zapewnia rentowność dla oferenta. Podstawowym problemem jest jednak mała frekwencja na meczach, za co nie odpowiada spółka Stadion Miejski. To od Jagiellonii zależy ilu kibiców przyjdzie na ich mecze, a co za tym idzie jakie przychody zapewniał będzie system biletowy.

   

  Spółka publiczna, zgodnie z obowiązującym prawem, nie może w żaden sposób udostępniać obiektu bezpłatnie ani wspierać podmioty komercyjne.

  Deklarujemy otwartość i gotowość do szukania kompromisów i dalszej współpracy, w ramach obowiązującego prawa.

   

                                                                                                                                                                       Zarząd Spółki

  Stadion Miejski w Białymstoku