Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 13/06/2023

  Oświadczenie Zarządu Spółki Stadion Miejski w Białymstoku

  subheader-image

  Oświadczenie

  Jagiellonia Białystok nie zgłosiła oferty na wynajem Stadionu Miejskiego w Białymstoku. I w związku z tą decyzją w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących negocjacji i zasad współpracy Jagiellonii Białystok i spółki Stadion Miejski.

  Ubolewamy nad tym, że prezes klubu Pan Wojciech Pertkiewicz posuwa się do kłamstwa, by wymusić na miejskiej spółce działania polegające na nieuprawnionym wspieraniu prywatnej firmy, przy jednoczesnym działaniu na niekorzyść spółki – co grozi zarzutami niegospodarności.

  Zasady współpracy miedzy Klubem a spółką Stadion Miejski zostały wypracowane jeszcze w 2014r. Niestety aktualnie proponowane warunki są jedynymi, które możemy zaproponować klubowi.

  W związku brakiem ofert w postępowaniu na wynajem stadionu jest możliwość, aby na zasadach w nim zaproponowanych podpisać umowę najmu z Jagiellonią niemal z dnia na dzień.

  Nie mamy możliwości jakiejkolwiek zmiany tych zasad.

  Jesteśmy zmuszeni jednocześnie sprostować kłamstwa dotyczące współpracy między Spółką a Klubem:
  – SKYBOXY – od dawna mówimy, że Jagiellonia może wynająć wszystkie 16 skyboxów (a nie tylko 4) i dysponować nimi wedle uznania – Klub nie chce się na to zdecydować
  – Jagiellonia chce zapłacić za wynajem stadionu na nowy sezon kwotę 990 tyś zł / wartość obecnej umowy to 1,790 tyś zł. Dodatkowo oczekuje iż zapłacimy za to że wynajmujemy skyboxy ok 700 tyś zł. Gdybyśmy spełnili oczekiwania klubu w tym zakresie oznaczałoby to, że spółka musiałaby dopłacać do gry Jagiellonii na stadionie 1,5 mln złotych.
  – TRENINGI – klub w sezonie odbywa 9 treningów na boisku głównym – na tyle, bez dodatkowych opłat pozwala dbałość o murawę. Częstsze treningi i to w trudnych warunkach pogodowych oznaczałyby konieczność wymiany murawy co łączyłoby się z dodatkowym kosztem w wysokości 1 mln zł. Ilość treningów w poprzednim sezonie dla klubów ekstraklasy Gdańsk – 9, Wrocław – 5, Poznań – 0, Warszawa – 0.
  – CATERING – Jagiellonia mimo, iż wskazuje, że chciałaby z partnerami prowadzić gastronomię nie chciała wynająć przestrzeni gastronomicznych na stadionie do czego ją zachęcaliśmy. Wybrana w przetargu firma prowadzi działalność na wyłączność na całym obiekcie. W strefie SVIP, VIP to od Jagiellonii zależy jakie zamówienia składa
  i jaka wartość przypada na jednego kibica. Od 2022r. ta stawka uległa radykalnemu zmniejszeniu przez Klub. W strefie publiczne operator przygotował nowe rozwiązania dla lepszej obsługi kibiców, ale to wymaga dobrej współpracy z Jagiellonią.

  Apelujemy o wykazanie się dobrą wolą i o to byśmy wspólnie zakończyli ten niepotrzebny i niesłużący ani Jagiellonii ani Stadionowi spór.

  Zarząd spółki
  Stadion Miejski w Białymstoku