Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 27/10/2017

  Na Stadionie powstanie innowacyjne centrum nauki!

  subheader-image

  Na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku powstanie nowoczesne i innowacyjne centrum nauki, które na razie kryje się pod nazwą Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy. Dzisiaj projekt otrzymał finansowanie z Unii Europejskiej, dzięki czemu możemy być pewni, że całość zostanie otwarta do 2020 roku.

  Centrum nauki zajmować będzie aż 3200 mkw przestrzeni Stadionu Miejskiego. Pierwsza jego część, edukacyjna „Strefa Małego Odkrywcy” przeznaczona dla najmłodszych (3-10 lat) planowana jest na wiosnę 2019 roku. Druga natomiast, wystawa główna przygotowana z myślą o młodzieży i dorosłych, gdzie będzie można przeprowadzać indywidualne doświadczenia, brać udział w grach zespołowych i zajęciach laboratoryjnych m.in. z elektromotoryki, robotyki i energetyki, zostanie otwarta w 2020 roku.

  Na Stadionie powstanie innowacyjne centrum nauki

  fot. Dawid Gromadzki/bialystok.pl

  – Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy będzie mogło pełnić rolę ośrodka popularyzującego naukę i innowacje na Podlasiu. Chcielibyśmy, żeby stało się ono takim podlaskim centrum nauki, odwiedzanym nie tylko przez białostoczan, ale też dzieci i młodzież z całego województwa. Dzięki tej inwestycji Stadion Miejski w Białymstoku będzie pełnił kolejną funkcję, nie tylko sportową, ale również edukacyjną – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

  Po świecie nauki najmłodszych oprowadzać będą Zmysłek i Majka Pytajka, którzy zadbają o to, aby pobyt w „Strefie Małego Odkrywcy” pozostawiał mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

  Realizatorem przedsięwzięcia będzie Białostocki Park Naukowo-Technologiczny.