Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 14/03/2017

  Milionowy gość Stadionu!

  subheader-image

  Białostocki Stadion Miejski odwiedziło już ponad milion osób. Goście obiektu brali udział nie tylko w wydarzeniach sportowych, ale również kulturalnych i biznesowych.

  Milionowy gość Stadionu

   

  Milionowym gościem Stadionu Miejskiego w Białymstoku okazał się Szymon Matowski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej w Białymstoku. Szymon należy do KKS Piast i trenuje piłkę nożną na boisku bocznym stadionu. Dziś (14 marca) otrzymał z rąk prezydenta Białegostoku zestaw upominków.

  – Stadion Miejski to miejsce, gdzie wiele osób o różnych zainteresowaniach może aktywnie i ciekawie spędzać czas rozwijając swoje pasje – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. – Daje możliwość organizacji zróżnicowanych wydarzeń sportowych, koncertów, kabaretonów, pikników, konferencji, targów, imprez firmowych czy dla dzieci.

  Tylko w 2016 roku ponad 103 tys. osób uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych, turniejach i treningach, natomiast ponad 236 tys. osób obejrzało mecze Jagiellonii Białystok, organizowane na Stadionie Miejskim. Ubiegły rok przyniósł również duże postępy w komercjalizacji obiektu. Wynajęto długoterminowo dostępne powierzchnie, w przestrzeni ul. Wiosennej powstaje Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy. Rozstrzygnięto także przetarg na nowego operatora cateringowego.

  Wśród imprez organizowanych w ubiegłym roku na Stadionie Miejskim można wymienić m.in. Polską Noc Kabaretową, Disco Polo Ekstraklasa, koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm, Targi Budowlane Kuriera Porannego i inne. Obiekt jest też udostępniany zwiedzającym – indywidualnym i grupom zorganizowanym. To doskonałe miejsce wycieczek, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  Powierzchnia całkowita Stadionu Miejskiego wynosi ponad 116 tys. m2. Na trybunach jest miejsce dla ponad 22 tys. osób, natomiast na płycie boiska – 5 tys. osób. Parking oferuje 950 miejsc na auta osobowe i 80 miejsc na autokary i wozy transmisyjne.