Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 22/11/2019

  Mikołajki na Stadionie

  subheader-image

  Mikołajki na Stadionie

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na „Mikołajki na Stadionie”, które odbędą się w niedzielę –      8 grudnia, w godz. 10:00 – 17:00 – na naszym obiekcie. Bawić się będziemy na poziomie I (VIP) oraz poziomie II (Super VIP). Na wszystkich przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

  Zabierzcie rodzinę i znajomych, aby spędzić tę niedzielę razem z nami.

   

  Wstęp na wydarzenie jest wolny!
  W trakcie wydarzenia grzeczne dzieci dostaną certyfikaty od Świętego Mikołaja, a wszyscy którzy napisali listy do Mikołaja będą je mogli zostawić u dzielnych Elfów!

  Wśród gości „Mikołajek na Stadionie” znajdzie się Prezydent Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski oraz piłkarz Pan Tomasz Frankowski.

  Baner Mikołajkowy

   


  Sprawdź, co przygotowaliśmy z naszymi Partnerami:

   

  Fundacja „Inny Świat Rodziny” jak zawsze, impreza na Stadionie otrzyma wsparcie wykwalifikowanych animatorów z Fundacji „Inny Świat Rodziny”. Zapewnią oni malowanie twarzy i tatuaży, a także balonowe figurki i balonowe niespodzianki. Na tym stanowisku będzie również możliwość skorzystania z giga gier.

  Centrum Ortopedyczno-Protetyczne proponuje tworzenie ozdób choinkowych. Ponadto każdy gość tego miejsca będzie mógł skorzystać z fotościanki, a także wziąć udział w konkursach.

  Matplanetaplaneta matematyczna, na której będziecie mieli okazję zobaczyć, że matematyka wcale nie musi być nudna, co więcej – można się z nią nawet zaprzyjaźnić. Czekać tam będą zadania matematyczno-logiczne  i konkursy dla dzieci w wieku 4-15 lat

  Grupa Ratownicza Medival tradycyjnie już nad bezpieczeństwem uczestników naszej imprezy będą czuwać dzielni ratownicy medyczni. Co więcej, przeszkolą każdego w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także odpowiedzą na wszystkie pytania związane z opieką medyczną.

  Przewozy Regionalne właściciel marki POLREGIO zaprasza dzieci na stoisko promocyjne z atrakcjami. Młodsze dzieci znajdą kolorowanki z pociągami, a nieco starsze będą miały okazję wykazać się wiedzą o kolei i zdobyć gadżety.  Dla wszystkich mamy ciekawe niespodzianki.

  Miejski Program „Wychowawca Podwórkowy” Mikołajki na Stadionie Miejskim nie mogą odbyć się bez Wychowawców Podwórkowych. Tradycyjnie dzieci będą mogły cieszyć się malowaniem twarzy oraz tworzeniem zwierzątek z baloników.

  Spice Gears Academy jesteśmy akademią robotyki tworzącą w szkołach drużyny robotyczne. Na Stadionie Miejskim chcielibyśmy zaprezentować dwa złożone przez nas modele robotów pokazujący możliwości Lego Mindstorm Evolution 3. Jeden zestaw klocków lego będzie na stanowisku do dyspozycji dzieci. Mamy dla nich różne zadania do wykonania od tych prostych do bardzo zaawansowanych. Będzie można porozmawiać z Instruktorem zajęć na temat przebiegu zawodów, misji i przesłania organizacji FIRST, a także na temat przebiegu samych zajęć. Będzie można też porozmawiać z Koordynatorem Projektu na województwo podlaskie na temat przyszłości naszej akademii, planów dotyczących edukacji robotyki w całej Polsce, a także na temat historii naszego systemu szkolenia, który na świecie funkcjonuje od 17 lat.

  Studio Wirtualna Rzeczywistość Białystok „VR Białystok” muzyczne wyzwania oraz łamigłówki VR, czyli sprawdzian refleksu dla młodszych i starszych w wirtualnym przecinaniu obiektów, otoczony prawdziwie świąteczną atmosferą.

  Stowarzyszenie „Szkółka Szachowa w Białymstoku” Stadion Miejski jest miejscem, gdzie często odbywają się turnieje szachowe. Na wszystkich fanów tej strategicznej gry planszowej będą czekać stanowiska do rywalizacji.

  Party Szop moc atrakcji balonowych zapewni uczestnikom imprezy Party Szop.  Balonowa zgadywanka sensoryczna, zabawa „balonowy podmuch”, fotościanka z balonami i balonowy badminton – to naprawdę szeroki wybór. Ponadto pracownicy sklepu zapewnią mega puzzle XL oraz wesołe kolorowanki.

  Muzeum Wojska w Białymstoku na Stadionie Miejskim będziemy dysponowali zabawkową tarczą i łukiem do strzelania. Dzieci będą mogły zatem spróbować swoich sił w łucznictwie i strzelać do tarczy na niewielką odległość. Ponadto dzieci będą mogły przebrać się w strój króla, królowej, mundur legionisty, przymierzyć czapkę pilota i wykonać własnoręcznie samoloty z papieru. Urządzimy również konkurs na najdalszy rzut samolotem na odległość. Na dzieci dodatkowo będą czekały muzealne kolorowanki i muzealne memory.

  Prywatna Szkoła Podstawowa Informatyczno – Językowa z Oddziałami Dwujęzycznymi zaprasza wszystkich na quiz bożonarodzeniowy, a także na świąteczne origami. Ponadto przeprowadzona zostanie gimnastyka umysłu… czyli zgadywanki nie tylko w języku angielskim.

  Klub Gier Bitewnych Overwatch zadba o to, abyście wszyscy doznali niezrównanych emocji, stając w szranki w symulacjach bitew z różnych uniwersów! Czy kiedykolwiek chcieliście poprowadzić własne armie do epickiego starcia? Oto nadarzy się okazja. Gra w pięknym Tolkienowskim świecie ” Władcy Pierścieni”. Pojedynki w kosmosie, oraz na planach fantastycznych krain. Zapraszamy do zabawy w figurowe gry strategiczne, logiczne, szachy 21-go wieku. Dodatkowe atrakcyjne gry dla najmłodszych.

  Dom Kultury Śródmieście zapewni występy dwóch zespołów:

  Zespół Tańca Nowoczesnego „FLESZ” – tworzą dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat. Zespół jest podzielony na dwie grupy wiekowe: 6-10 lat i 11-18 lat. Dla jednych jest to pierwsza przygoda z tańcem, inni zaś uczęszczają systematycznie na zajęcia od kilku lat. Zajęcia zespołu realizowane są według programu pod nazwą „Od podstaw do sukcesu”. Rozpoczynając od nauki podstaw tańca, uczestnicy zajęć dążą do osiągnięcia perfekcji tanecznej, uczestnictwa w pokazach oraz współzawodnictwa w turniejach i festiwalach tanecznych.

  Ognisko Baletowe – realizuje zadania z zakresu edukacji tanecznej dzieci i młodzieży. Prowadzone są zajęcia z takich przedmiotów jak technika taneczna, rytmika, taniec ludowy, taniec klasyczny, taniec charakterystyczny, taniec towarzyski, czy też historia tańca. Naukę rozpoczynają dzieci w wieku 5 – 11 lat.

   

  Baby Artykuły Dziecięce we współpracy z firmą KORBO zorganizuje stanowisko, gdzie dzieci będą mogły bawić się klockami KORBO.  Innowacyjność tego produktu najlepiej opisuje idea: „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. Zabawa klockami KORBO pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, zachęcając je do kreatywnego i logicznego myślenia, stymulując zmysły, umożliwiając ćwiczenie zdolności manualnych oraz koordynacji ręka-oko. Ponadto tuż obok swoje stanowisko zapewni ICOM Poland. Na nim dzieci będą mogły pobawić się klockami, a także wziąć udział w konkursach.

  Fundacja Cantio zapewni występ Zespołu Muzyki Dawnej „FAVORITO”. Wykonuje on muzykę okresu renesansu i baroku na kopiach dawnych instrumentów – consorcie fletów prostych. Koncentruje w mieście, regionie i kraju, występował m.in. w Katedrze Kaliskiej, na Zamku książąt Czartoryskich w Gołuchowie, pałacu w Bugaju, na zamkach w Tykocinie i Malborku, w pałacu Branickich w Białymstoku, w Katedrze Pelplińskiej, a także na Litwie i Białorusi.

  UKS TS „Ósemka” wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać ze stołów do tenisa stołowego. Dostępni będą przy nich instruktorzy z UKS „Ósemka”, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem dotyczącym tenisa stołowego.

  Energy Białystok skoro jesteśmy na Stadionie to nie może zabraknąć występu cheerleaderek. Dziewczyny z Energy Białystok rozgrzeją  nas wszystkich efektownym tańcem.

  Stowarzyszenie Bestios  – przeprowadzi mini kurs samoobrony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy zajęć poznają rozwiązania niebezpiecznych sytuacji, do których może dojść w szkole, pracy czy też na ulicy.

  Ishiki – zaprosi uczestników imprezy na origami, kolorowanie obrazków i wycinanki. Nie lada gratką będzie konkurs dla rodziców, w którym będą mogli wygrać sesję sauny dla dwóch osób.

   

  HARMONOGRAM WYSTĘPÓW:

   

  11:20 – 11:40Mini kurs samoobrony dla dzieci, młodzieży i dorosłych przeprowadzony przez Stowarzyszenie Bestios

  11:45 – 11:55  Zespół Tańca Nowoczesnego „FLESZ” z Domu Kultury „Śródmieście”

  12:00 – 13:00  Ognisko Baletowe z Domu Kultury „Śródmieście”

  13:05 – 13:15  Zespół Muzyki Dawnej „FAVORITO” z Fundacji Cantio

  13:20 – 13:30  Zespół Energy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Białymstoku

  13:35 – 13:45  Zespół Muzyki Dawnej „FAVORITO” z Fundacji Cantio

  Plakat Mikołajkowy