Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
  • EN
  • 22/03/2016

Mecze towarzyskie drużyn młodzieżowych Jagiellonii z reprezentacją Prefektury Hiroszimy

subheader-image

Na boisku bocznym Stadionu Miejskiego odbyły się we wtorek dwa bardzo ciekawe mecze towarzyskie. W Białymstoku gościła bowiem reprezentacja Prefektury Hiroszima z dalekiej Japonii, której drużyny młodzieżowe mierzyły się z rówieśnikami z Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia vs Hiroszima

O godzinie 11:00 reprezentantów kraju kwitnącej wiśni sprawdzili juniorzy młodsi prowadzeni przez Wojciecha Kobeszko. Mimo dobrej pierwszej połowy Żółty-Czerwonych, w której prowadzili 2:1, w drugich czterdziestu pięciu minutach oddali oni inicjatywę Japończykom i ostatecznie przegrali 2:3.

– Zdecydowanie inny rywal, niż Ci z którymi na co dzień się mierzymy. Bardzo atrakcyjny rywal. Ogólnie zagraliśmy bardzo fajny mecz, szczególnie w pierwszej połowie – powiedział po meczu portalowi jagiellonia.pl Kobeszko.

W drugim spotkaniu o godzinie 15:30 na murawie stawili się podopieczni Tomasza Kulhawika, duma jagiellońskiej akademii. Nie mieli oni większych problemów i łatwo poradzili sobie z reprezentacją Prefektury Hiroszimy wygrywając spotkanie aż 5:1.

– Rywal dość egzotyczny, ale bardzo dobrze wyszkolony technicznie, dobrze przemieszczający się po boisku. Samo spotkanie jednak nie miało większej historii. Wygraliśmy 5:1, mieliśmy dużo sytuacji, w tym niestrzelonego karnego, ale nie narzekamy, bo było to dla nas nowe doświadczenie – powiedział po spotkaniu oficjalnemu serwisowi Jagiellonii Białystok trener Kulhawik.

Jagiellonia Białystok 1998 – Reprezentacja Prefektury Hiroszima 5:1

Bramki dla Jagi: Kacper Piechniak (trzy), Michał Domański, Patryk Koncewicz.

Jagiellonia (skład wyjściowy): Nowacki – Ciborowski, Niemczynowicz, Maliszewski, Dawidowicz – Tabor, Renkowski – Prolejko, Polkowski, Domański – Piechniak. W II połowie grali też Dobreńko, Kiczuk, Zakrzewski, Koncewicz, Prusaczyk, Zaręba i Toczydłowski.

BSP Jagiellonia Białystok 2001 – Reprezentacja Prefektury Hiroszima 2:3

Bramki dla BSP: Bartosz Bida (dwie).

BSP 2001: Banach – Gwizdała, Płoszkiewicz, Gdowik, Czerech – Rosłan, Bortniczuk, Miszkiel, Krupiński – Jarmołowicz, Bida. Na boisku pojawili się również: Matus, Orpik, Ładysz, Trąbka, Werpachowski, Dębek, Kowalewski, Szeretucha.

Pełny skład Reprezentacji Prefektury Hiroszima: Shohei Shiatoni, Kazuki Tatara, Sora Ebitani, Daiki Nakamaru, Keito Yoshida, Hajime Takahashi, Kohdai Akiyama, Kaito Baba, Ren Anno, Kensuke Oishi, Toshiki Makimoto, Masaya Fujiwara, Yudai Mikami, Shoichi Osaki, Hiroki Takamura, Tomokazu Kitamura, Kaito Nojima, Naoya Yamaguchi.

Źródło: jagiellonia.pl