Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 03/09/2015

  Mecz Otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku

  subheader-image

  W dniu 18 października 2014 r. odbył się mecz otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Wyjątkowo efektownie zainaugurowała go Jagiellonia Białystok, która rozgromiła Pogoń Szczecin aż 5:0. Stadion wypełnił się prawie do ostatniego krzesełka. Mecz obejrzało na żywo 21 196 kibiców, co stanowi rekord kolejki oraz najwyższy rezultat od ponad 20 lat. Jak podaje Canal+, przed telewizorami mecz obejrzało prawie 206 tys. widzów.

  Przed meczem Spółka „Stadion Miejski” zorganizowała wyjątkowe Show dla mieszkańców. Główną atrakcją był pokaz multimedialny „Lighting Ball Show” (Show ze Świecącą piłką). Konstrukcja artystyczna została zaprojektowana przez studenta Politechniki Białostockiej – inż. arch. Artura Grycuka. Show tworzyły unikalne animacje i efektowna gra świateł zmieniającą się w rytm muzyki. Konstrukcja miała zainstalowany dedykowany system oświetlenia zaprojektowany i wykonany przez eksperta – mgr. inż. Kamila Romańskiego, absolwenta PB. Całość tworzyła unikalną i efektowną grę świateł zmieniającą się w rytm muzyki.

  Dodatkową atrakcją był performance taneczny wokół „Świecącej piłki” wykonany przez tancerki z białostockiej formacji Les Chattes, aktualnie półfinalistek programu telewizyjnego „Mam talent”. Doznania muzyczne i wizualne dopełnił wybitny skrzypek Grzegorz Carnas w swoim „Magnetig Violin Show”, który zagrał na lutniczych skrzypcach podświetlanych diodami LED. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem pokazu multimedialnego pełnił koordynator Kamil Kiełczewski z białostockiej firmy Brandiv.

  Po Show „Świecącej piłki” wystąpiło białostockie Studium Muzyczno-Artystyczne „Szkoła Talentów”, śpiewające i wykonujące choreografię przygotowaną przez Karolinę Garbacik i Grażynę Radziszewską. Artyści odśpiewali znane polskie i zagraniczne utwory, m.in. „Miasto budzi się”. Przygotowały ich wokalnie: Ewa Barbara Rafałko i Marcin Ozga. “We will rock you” (słowa , muzyka Brian May, Queen) oraz “We are the champions” (słowa, muzyka Freddy Mercury – Queen) wykonał solista Maciej Zadykowicz, słuchacz 4-go roku powyższego Studium. Producentem występu była Angelika Arent-Zadykowicz.

  Po występnie, dzieci ze Szkółki Piłkarskiej wykopały w publiczność 100 piłek, które były prezentem od Prezydenta Miasta Białegostoku.

  Dużą atrakcją cieszył się Łazik Marsjański Hyperion 2, skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej, który to wprowadził sędziów i piłkarzy na mecz otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

  Było to ważne wydarzenie dla mieszkańców Białegostoku i okolic, które udało się znakomicie i na długo zapadnie w naszą pamięć.