Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 08/07/2024

  Kongres Świadków Jehowy w Białymstoku 2024

  subheader-image

  Ponad 2.800 obecnych i 23 ochrzczonych podczas kongresu Świadków Jehowy w Białymstoku.

  W miniony weekend Świadkowie Jehowy wypełnili Stadion Miejski w Białymstoku podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”. Skorzystało z niego średnio ponad 2.800 uczestników każdego dnia!

  Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy Białegostoku, całego województwa podlaskiego oraz części województwa warmińsko-mazurskiego. Przyjechali po to, żeby skorzystać z pokrzepiającego i motywującego programu. Składał się z on z kilkudziesięciu części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Michał Bohuszewicz, rzecznik Świadków Jehowy:

  „Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dobrych wiadomości i właśnie takie płynęły do nas przez trzy dni Kongresu. Dodatkowo na Stadionie Miejskim w Białymstoku mogliśmy się cieszyć dobrym towarzystwem i wspólnie uczyć się z Pisma Świętego. Jesteśmy przekonani, że każdy kto skorzystał z tego programu czuje się pokrzepiony i z ufnością patrzy w przyszłość”

  Wśród uczestników kongresu, oprócz ogromnej rzeszy młodych ludzi, nie zabrakło osób w starszym wieku, schorowanych, czy z niepełnosprawnościami. To właśnie specjalnie z myślą o nich organizatorzy przygotowali wygodne miejsca na Stadionie Miejskim w Białymstoku, który świetnie nadaje się do organizowania tego typu wydarzeń.

  Tutaj na kongresie na każdym kroku widzę uśmiechniętych, serdecznych i chętnych do pomocy ludzi – mówi Alicja Sieredzińska z Czarnej Białostockiej, która od kilkunastu lat walczy z nowotworem. – Każdego dnia odczuwam na sobie miłość i troskę moich współwyznawców, którzy zadbali między innymi o to, bym mogła bezpiecznie dotrzeć tutaj na kongres do Białegostoku. Takie drobne życzliwości dodają mi sił do walki z chorobą.

  Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Jedną z młodszych osób, które zostały ochrzczone, była 13-letnia Julia. Po wybuchu wojny w Ukrainie – w poszukiwaniu bezpiecznego dachu nad głową – wspólnie z 24-letnią obecnie siostrą Anastazją zamieszkała w Białymstoku.

  – Gdy dwa lata temu uciekałyśmy przed wojną, nie wiedziałyśmy, co z nami będzie – opowiada 13-letnia Julia, która została ochrzczona w sobotnie popołudnie na białostockim stadionie. – Ale już na samej granicy spotkałyśmy Świadków Jehowy, którzy od razu się nami zaopiekowali. Tak jest do dzisiaj. Na własnej skórze odczuwamy ich miłość. I wiem, jestem przekonana, że to Bóg, mój Bóg, się nimi posługuje. Mam teraz prawdziwych przyjaciół i wielką rodzinę.

  Na Stadionie Miejskim w Białymstoku ochrzczono w sumie 23 osób, które dołączyły do ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Białymstoku był jednym z 32 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

  Zapraszamy do fotorelacji:

  Kongres Świadków Jehowy 2024


  Kongres Świadków Jehowy w 2024 roku na Stadionie Miejskim w Białymstoku/ fot. JW.ORG