Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 12/10/2015

  Konferencja prasowa przed meczem reprezentacji U21

  subheader-image

       W poniedziałek 12 października na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się oficjalny trening reprezentacji Polski do lat 21 przed wtorkowym meczem z kadrą Rumunii. Tuż po zajęciach na boisku odbyła się również konferencja prasowa, na której pojawił się trener drużyny narodowej Marcin Dorna – Mecze reprezentacji Polski nie są czymś powszechnym, czymś znanym i o mniejszej wartości, wręcz przeciwnie, jest to wyjątkowe i wielkie wydarzenie nawet jeżeli to spotkanie towarzyskie – powiedział selekcjoner.

  Konferencja prasowa

   

  Cieszymy się, że po raz kolejny możemy gościć w Białymstoku, To taki tournee które poniekąd znamy, jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy i o zespół bo mieliśmy okazję tu oczywiście grać klika miesięcy temu z reprezentacją rocznika 1992 a teraz wracamy na ten piękny stadion – powiedział rozpoczynając konferencję prasową trener Marcin Dorna, po czym dodał – Spotykamy się w fantastycznych okolicznościach jeżeli chodzi o czas, bo to wielkie święto piłki nożnej w Polsce, awans na euro, fantastyczna sprawa. My natomiast zajmujemy się tym, żeby ten październik był jak najbardziej udany w wydaniu również młodzieżowym.  Postaramy się o to jutro w meczu z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest Rumunia.

   

  Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie jutro reprezentacja Rumunii, co o niej wiemy? – Rumunia to zespół bardzo silny, prowadzący w swojej grupie eliminacyjnej z 9. punktami na koncie. Jest to drużyna bez wątpienia solidna, którą reprezentują zawodnicy występujący w topowych klubach Europy i oczywiście najlepszych zespołach z ligi rumuńskiej. My jednak skupiamy się na sobie a nie na przeciwniku – opisał przeciwnika Dorna.

   

  Dużą szansę na występ w jutrzejszym meczu mają dwaj zawodnicy Jagiellonii Białystok, Bartłomiej Drągowski oraz Jonatan Straus – Mamy w kadrze dwóch zawodników z Białegostoku i bardzo żałujemy, że nie ma już z nami trzeciego, czyli Przemka Frankowskiego, który doznał kontuzji, a któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Wszyscy zawodnicy obecni tutaj są zdrowi i gotowi do gry. Biorąc pod uwagę nasze plany selekcyjne wybierzemy 11 zawodników i 6 zmienników, którzy wystąpią w jutrzejszym spotkaniu, ale o tym kto to będzie personalnie, dowiedzą się na pewno jako pierwsi zawodnicy – powiedział selekcjoner Dorna.

   

  Przypomnijmy, że mecz reprezentacji Polski U21 odbędzie się we wtorek 13.10 o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wciąż są jeszcze bilety na te spotkanie, które zaczynają się już od 5 zł! Zapraszamy.