Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 01/09/2020

  Koncert „Naszym Bohaterom” – 19.09 konferencja prasowa

  subheader-image

  W sobotę, 19 września, na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się koncert „Naszym bohaterom”. W ten sposób Miasto Białystok chce podziękować wszystkim  pracownikom służby zdrowia zaangażowanym w walkę z koronawirusem.

  Koncert „Naszym bohaterom” zostanie zorganizowany 19 września o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1. Bilety – w cenie 10 zł – będą dostępne na stronie bilety.bok.bialystok.pl.

  – Organizujemy koncert, aby podziękować wszystkim osobom za niezwykłe poświęcenie, trud i wysiłek włożony w walkę z koronawirusem. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów  przekażemy oczywiście na potrzeby służby zdrowia – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

  Podczas koncertu wystąpią: Paweł Stasiak z zespołem PAPA D (godz. 18.00), Viki Gabor (godz. 19.00), Cleo (20.00),) Michał Szpak (godz. 21.10) i Mrozu (godz. 22.15).

  Viki Gabor – piosenkarka najmłodszego pokolenia, na scenie zadebiutowała w programie TVP2 – The Voice Kids. Swój pierwszy singiel zatytułowany Time wydała w 2019 r. W tym samym roku wystąpiła w Sopocie na TOP Of The TOP Sopot Festival – Young Choice Awards, a także wzięła udział w Eurowizji Junior, którą wygrała z piosenką Superhero. W 2020 r. wydała singiel Ramię w ramię, który nagrała w duecie z Kayah, a także kolejne: GetawayForever and a Night oraz Not Gonna Get It. Jej debiutancki album Getaway (Into My Imagination), ma ukazać się 4 września 2020 r.

  Cleo jest wokalistką, autorką tekstów, malarką, projektantką. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki soul, gospel, r’n’b, funk i hip hop. Odkryta przez Donatana wydała w 2013 r. singiel My Słowianie, który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach około 100 milionów razy. Cleo w 2014 r. reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji. Wydana rok później płyta Hiper/Chimera uzyskała status potrójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad półtora miliona fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 200 milionów razy. W 2016 r. Cleo wydała swój drugi album Bastet, który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał status złotej płyty. Jest laureatką dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczynią statuetek na festiwalach TOPtrendyLato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

  Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, który łączy blues, soul i rock’and’roll. To jeden z ciekawszych głosów polskiej sceny muzycznej, czego dowód daje na energetycznych koncertach ze swoim rasowo brzmiącym zespołem. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a numery Jak nie my to kto, czy Nic do stracenia śpiewa cała Polska. Trzeci album artysty pt. Rollercoaster uzyskał status platynowej płyty. ZEW, nominowany do Fryderyków w kategorii alternatywa, pokrył się złotem i zyskał uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych. W zeszłym roku single Napad i Aura zagościły na stałe w notowaniach wielu stacji radiowych.

  Michał Szpak – wokalista, zdobywca drugiego miejsca w programie TVN X-Factor w 2011 r. Zwycięzca Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem Oczy czarne w 2013 r. Laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP. Reprezentant Polski z utworem Color of Your Life w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2016 r. Jego debiutancki album Byle Być Sobą uzyskał w 2016 r. status platynowej płyty, by w 2018 r. pokryć się podwójną platyną. W tym samym roku wydał swój drugi album zatytułowany Dreamer, który zdobył uznanie krytyków muzycznych i jest gorąco przyjmowany przez publiczność.

  W trakcie koncertu wystąpi także Paweł Stasiak z zespołem PAPA D. Grupa muzyczna grająca muzykę pop, new romantic i dance powstała w 1984 r. z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego, nazywała się wówczas Papa Dance. Utwory MonalizaNaj Story czy Ocean wspomnień to tylko niektóre z przebojów zespołu, którymi na stałe wpisali się w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Od 2007 r. grupa działa pod nazwą Papa D, a w 2019 z okazji jubileuszu 35-lecia pracy artystycznej, ukazała się składankowa płyta PAPA D 35 lat, zawierająca 20 nagrań, w tym dwie nowe piosenki Teraz i Wiecznie młodzi.

  (oprac. Wschodzący Białystok/Kamila Bogacewicz)