Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 16/05/2018

  Kodeks Młodego Kibica

  subheader-image

  Komenda Miejska Policji przy współpracy ze Stadionem Miejskim w Białymstoku rozpoczęła realizację programu profilaktycznego skierowanego do uczniów klas IV – VIII białostockich szkół podstawowych.

   

  Głównym celem programu o nazwie „Wycieczka profilaktyczna po Stadionie” jest kreowanie poprawnych i właściwych postaw bezpiecznego zachowywania się na stadionie podczas masowych imprez sportowych, przedstawienie Kodeksu Młodego Kibica oraz przekazanie wiedzy z zakresu organizacji imprez masowych.

   

  Kodeks Młodego Kibica

   

  W ramach wycieczki profilaktycznej funkcjonariusze białostockiej Policji omówią uczestnikom także wybrane przepisy karne, przestępstwa i wykroczenia z ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych oraz zapoznają ze specyfiką pracy spottersa z Wydziału Sztab Policji KMP w Białymstoku. Wycieczka profilaktyczna po Stadionie ma mieć zarówno walor profilaktyczno-edukacyjny, jak i sprzyjać popularyzacji sportu poprzez alternatywny sposób spędzania czasu, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu wakacji.

   

  – W ubiegłym roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zabezpieczyli około 60 imprez masowych sportowych i 120 zgromadzeń publicznych. Założeniem tego innowacyjnego programu jest szeroko pojęta edukacja dzieci i młodzieży z zakresu właściwych postaw, zachowań podczas masowych imprez, którą należy kształtować już od najmłodszych lat, na wzór bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy zagrożeń w przestrzeni publicznej. – powiedział inspektor Wojciech Macutkiewicz, Komendant Miejski Policji w Białymstoku.

   

  – Cieszymy się bardzo, że możemy wspierać działania Policji i współpracować kształtując właściwe zachowania młodego pokolenia. Zależy nam na tym, by kibicowanie kojarzyło się wyłącznie z kulturalnym zachowaniem i poszanowaniem dla wszystkich osób obecnych na imprezach masowych. – powiedział Adam Popławski, Prezes Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

   

  Wszystkie szkoły, które chciałyby skorzystać z możliwości udziału w profilaktycznej wycieczce po Stadionie Miejskim w Białymstoku mogą uzgodnić termin kontaktując się z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod numerem 85 670 34 40.