Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 10/05/2024

  Jakie rodzaje imprez można organizować na stadionie miejskim?

  subheader-image

  Spis treści

  Organizatorzy imprez, które mają przyciągać tłumy i zapadać w pamięć pozytywnymi wrażeniami, szukają miejsc odpowiednich do rangi wydarzenia oraz komfortowego i bezpiecznego zgromadzenia kilkuset czy kilku tysięcy osób. Stadion Miejski w Białymstoku jest doskonałą propozycją dla zorganizowania różnego typu wydarzeń biznesowych, targów, konferencji czy imprez firmowych. Jeśli zależy Ci, aby to właśnie Twoje wydarzenie wyróżniało się na tle innych oraz zostało zapamiętane jako coś wyjątkowego, warto rozważyć taką opcję. Jakie imprezy na stadionach można zaplanować, jak zorganizować koncert na stadionie i w jaki sposób przeprowadzić wszystko zgodnie z wymogami prawnymi dla imprez masowych?

  Dlaczego koncerty to popularny wybór na stadionie miejskim?

  Nowoczesna infrastruktura, doskonała akustyka, w pełni zadaszone trybuny, chroniące przed zmienną aurą są doceniane przez publiczność, która będzie miała zapewnioną wygodę, swobodę poruszania się i optymalną widoczność. Takie regionalne perełki, jak Stadion Miejski w Białymstoku, mogą kojarzyć się głównie z wydarzeniami stricte sportowymi, ale wielofunkcyjność obiektu sięga o wiele dalej. Turnieje, mecze czy zawody pokazowe to nie wszystko, gdyż na stadionie można zorganizować imprezy kulturalne, koncerty, festiwale czy występy grup kabaretowych. Dla organizatorów widowisk szczególnie cenne są takie atuty, jak przestrzenie o różnej wielkości, dostosowanej do dystrybucji biletów, sięgające nawet do 22.000 osób, wygodne garderoby dla artystów i odseparowane pomieszczenia na potrzeby organizacyjne, a także przyłącze elektryczne o dużej mocy i rozległy parking, dysponujący liczbą 950 miejsc postojowych.

  Jakie są kluczowe aspekty organizacji meczów i wydarzeń sportowych na stadionie miejskim?

  Wydarzenia będące imprezą artystyczną albo rozrywkową organizowane są z myślą o dużej liczbie uczestników, co oczywiście wymaga odpowiedniego przygotowania, indywidualnie dobranej logistyki oraz dobrego pomysłu marketingowego, by zachęcić publiczność do wzięcia udziału w evencie. Zgodnie z ustawą o ochronie imprez masowych do ich miana są kwalifikowane między innymi mecze piłki nożnej, imprezy masowe artystyczno-rozrywkowe oraz zawody sportowe. Na stadionie umożliwiającym jej przeprowadzenie, gdzie liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób, ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, wynosi nie mniej niż 1000, muszą być podjęte odpowiednie czynności przygotowawcze. Zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia medycznego jest bezwzględnym obowiązkiem jej organizatora. Oprócz odpowiedniego zaplecza higieniczno-sanitarnego, pomocy medycznej czy wyznaczenia dróg ewakuacyjnych ważna jest również dbałość o służby porządkowe i informacyjne, a ochroniarze powinni stanowić przynajmniej 20% z tego personelu.

  W jaki sposób targi i wystawy mogą być adaptowane do przestrzeni stadionu miejskiego?

  Branżowe targi bądź wystawy tematyczne potrzebują swojego gospodarza, niezależnie od tego, czy są rokroczne i stałe w kalendarzu, czy też okazjonalne, związane z jubileuszami albo rocznicami. Wydarzenia o takim charakterze przyciągają zawsze duże grono zainteresowanych, stąd też konieczność organizowania ich w lokalizacjach o odpowiednich możliwościach aranżacji. Nie wszędzie jednak dostępne są hale wystawiennicze, co stwarza pewne trudności – można brać pod uwagę plener i miejskie błonia lub poszukiwać wolnych terminów w halach sportowych. Ale najlepszym remedium jest możliwość wykorzystania nowoczesnej infrastruktury stadionowej, którą można elastycznie dostosować do indywidualnych wymogów.

  Jak zorganizować targi na stadionie? Bez wątpienia taki pomysł jest strzałem w dziesiątkę i jednym z najskuteczniejszych działań marketingowych, by prezentacja produktów i usług, wymiana doświadczeń czy też spotkania biznesowe przebiegały w doskonałej atmosferze. Uczestnicy targów docenią to, że mogą koncentrować się wyłącznie na pozyskiwaniu nowych klientów i nawiązywaniu owocnych relacji z kontrahentami i nic nie będzie zakłócało im spokoju. Stadion Białystok zaprasza, oferując między innymi przestronne i nowoczesne powierzchnie o wielkości od 500 m2 do niemal 9000 m2, trzy komfortowe i klimatyzowane poziomy, obszerną promenadę zewnętrzną oraz przestronny garaż wewnątrz infrastruktury obiektu i parking o powierzchni ok. 25 000 m2. Powierzchnie targowe, które pozwalają na rozmieszczenie stanowisk o różnej wielkości i charakterze, mogą zostać pomysłowo zagospodarowane i stworzyć niezapomniany anturaż dla imprez o rozmaitej tematyce, na przykład targów związanych z przemysłem, branżą weselną czy sportem.

  Czy stadion miejski to dobre miejsce na festiwale kulturalne i artystyczne?

  W przypadku wydarzeń artystycznych o dużej randze przestrzeń stadionu można również wspaniale wykorzystać – festiwale kulturalne, występy artystów estrady czy też recitale świetnie się tu zaprezentują. Najistotniejsze z technicznego punktu widzenia kwestie, takie jak nagłośnienie, oświetlenie oraz doświadczona obsługa pozwalają skreślić z listy potencjalnych kłopotów sporo podpunktów, które trzeba brać pod uwagę w innych lokalizacjach. Jak zorganizować imprezę na Stadionie Białystok i na jakie udogodnienia można liczyć? To między innymi cztery warianty ustawienia sceny, akustyka na najwyższym poziomie, możliwość dostawienia dodatkowych miejsc dla publiczności na murawie, chronionej specjalnymi matami oraz infrastruktura dla prowadzenia relacji telewizyjnych. Z pewnością te zalety są przekonującymi odpowiedziami na wszelkie dylematy, dodatkowo zaś na całością czuwa zaangażowany sztab ludzi, oferujący na każdym etapie profesjonalną pomoc techniczną i wsparcie.

  Jakie unikalne wydarzenia biznesowe i korporacyjne można zorganizować na stadionie miejskim?

  Z klasą, na sportowo czy na luzie – różne okoliczności, różne pomysły, ale przede wszystkim unikalna atmosfera obiektu. To sprawia, że „korpogadki” w miłym towarzystwie zamieniają się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w niezapomnianą imprezę integracyjną dla firm. Bogaty w atrakcje event pozwala wzmocnić więzi i stworzyć zgrany zespół pracowników, zaś by przebiegała sprawnie i pozostawiła po sobie cudowne wspomnienia warto powierzyć ją komuś z doświadczeniem. Imprezy na stadionach organizują nie tylko duże firmy, ale również średni i mali przedsiębiorcy, którym zależy na budowaniu pozytywnej atmosfery w miejscu pracy. Stadion Białystok ma w zanadrzu aż dwanaście sal na czterech kondygnacjach, do tego kusi obszerną promenadą oraz terenami zielonymi wokół obiektu. Dla menedżerów i osób z działów HR pragnących, żeby pracownicy mogli spotkać się w mniej formalnych okolicznościach, nawiązać koleżeńskie relacje i przede wszystkim dobrze się bawić jest to rewelacyjna propozycja.