Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 24/05/2024

  Jak stadion może stać się idealnym miejscem na imprezę integracyjną Twojej firmy?

  subheader-image

  Spis treści

  W obecnych czasach stres narastający z racji wykonywanych obowiązków zawodowych staje się jedną z głównych przyczyn spadku wydajności i negatywnie wpływa na ogólną atmosferę w firmie. Aby do tego nie dopuścić, dobrze jest zaplanować od czasu do czasu coś, co pozwoli przywrócić wszystko do normy, czyli imprezę integracyjną dla pracowników. Interesującym pomysłem jeśli chodzi o unikalne miejsce na jej przeprowadzenie jest stadion – nie, nie chodzi o mecz jedenastu na jedenastu działu marketingu kontra dział zamówień. Stadion Miejski w Białymstoku jest doskonałą lokalizacją, która ma do zaoferowania przede wszystkim powierzchnie różnej wielkości, umożliwiające stworzenie odpowiednich warunków dla zabawy i poczęstunku. Rozwinięta infrastruktura i zaplecze techniczne, komfort klimatyzowanych pomieszczeń lub przeniesienie części harmonogramu imprezy na otwarty teren oraz udogodnienia w rodzaju dobrego dojazdu i parkingu, który bez trudu pomieści nawet setki samochodów – takie atuty trudno wytrącić z ręki. Jak wygląda impreza integracyjna na stadionie oraz jakie aktywności zespołowe na stadionie można wcielić w życie?

  Jak wykorzystać przestrzeń stadionu do zorganizowania aktywności zespołowych?

  Dla rozluźnienia atmosfery i zabawy poprzez śmiech dobrze jest zaplanować kilka różnorodnych gier zespołowych, dostosowanych do upodobań personelu lub z humorem nawiązujących do działalności firmy bądź branży, w której działa przedsiębiorstwo. Rywalizacja, która wzbudza salwy śmiechu i pozwala poznać samych siebie z zupełnie innej strony, bardzo pozytywnie wpływa na morale oraz zgranie personelu w codziennych obowiązkach służbowych. Gry integracyjne indor/outdoor, czyli prowadzone wewnątrz lub na zewnątrz obiektu, to doskonała metoda na budowanie więzi międzyludzkich. Konkursy czy zabawy typu team building, na przykład z elementami fabularnymi mającymi wpływ na wyobraźnię uczestników czy z motywami wiodącymi, wpływającymi na zwiększenie atrakcyjności programu są nowatorską metodą, zastępującą nudne i schematyczne szkolenia biznesowe. Kreatywność i umiejętność improwizacji, którymi mogą wykazać się uczestnicy, pozwalają na wypracowanie zasad komunikacji, działają motywująco i skutkują lepszą organizacją pracy oraz współpracą między zespołami.

  Przykładowe programy imprez integracyjnych, które można zrealizować na stadionie

  Gry integracyjne dla pracowników dają im możliwość zresetowania umysłów, odreagowania stresu i zrzucenia z siebie nagromadzonych napięć. Przez zaangażowanie w aktywność o charakterze bardziej rozrywkowym można zintegrować się na wesoło, a zaproponowane atrakcje wpływają pozytywnie na relacje uczestników w drużynach. Podstawową kompetencją w biznesie jest przecież dobra komunikacja, a każdy, kto posiada wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, osiąga szybciej i w łatwiejszy sposób swoje cele. Większość problemów, konfliktów czy też tarć między uczestnikami zespołów opiera się właśnie na niewłaściwej komunikacji, które można załagodzić poprzez zorganizowanie wspólnej zabawy z dala od siedziby firmy.

  Dostępne udogodnienia i infrastruktura stadionu wspierające organizację eventów

  Dwanaście sal na czterech kondygnacjach oraz nowoczesna, komfortowa i elastycznie dostosowywana infrastruktura stadionu – dla firm to bardzo duży plus i zupełnie nowe możliwości, o wiele szersze niż w przypadku sal bankietowych czy obiektów hotelowych. Stadion Miejski w Białymstoku to nie tylko miejsce, ale także nieustannie pracujący nad zapewnieniem usług najwyżej jakości personel, który dokłada wszelkich starań, by zapewnić wszystkie możliwe udogodnienia. To między innymi pomoc w opracowaniu programu atrakcji zarówno wewnątrz, jak i w otoczeniu obiektu oraz w organizacji cateringu czy noclegu dla przybywających gości. Nie można zapominać o takich niespotykanych nigdzie indziej atrakcjach, jak chociażby zwiedzanie stadionu i możliwość skorzystania z sal z bezpośrednim widokiem na murawę. Jeśli niezbędna jest dodatkowa obsługa w postaci hostess lub życzenie ochrony gości, wtedy również istnieje możliwość skorzystania z takich usług.

  Kulinarne aspekty imprezy integracyjnej – catering na stadionie

  Nic tak nie łączy ludzi jak wspólne spożywanie posiłków, a stojący na wysokim poziomie catering, który zapewnia wachlarz przekąsek na zimno, smakowitych finger food, patery wypełnione kanapkami koktajlowymi czy też sycące ciepłe dania główne zagwarantują uczestnikom doskonałe samopoczucie. Profesjonalna obsługa, elegancko zaserwowane posiłki i różnorodność smaków podnoszą rangę imprezy, warto więc stawiać na renomę i doświadczenie dostawców usług cateringowych. W zależności od potrzeb i dopasowując swoją ofertę do oczekiwań konkretnych klientów, w menu można umieścić tradycyjne potrawy kuchni polskiej, a także wyjątkowe dania kuchni międzynarodowej, przygotowywane wyłącznie z produktów najwyższej jakości.

  Integracja poprzez sport – wykorzystanie obiektów sportowych stadionu

  Kolejna zaleta, którą daje organizacja eventów firmowych – stadion stwarza możliwość wykorzystania istniejącego zaplecza, w tym dużej powierzchni otwartego terenu. Widok zieloniutkiej murawy i zapach świeżo skoszonej trawy obudzi sportowe ambicje w każdym uczestniku imprezy, więc ten zapał można ciekawie spożytkować. Gry zespołowe prowadzone na zewnątrz obejmują między innymi takie propozycje, jak wspólne przeciąganie liny, strzelanie piłką do celu czy zawody sumo w specjalnych, nadmuchiwanych kubrakach. Twórcze podejście do tematu i inwencja prowadzących imprezę pozwalają nie tylko rozruszać mięśnie, ale też odetchnąć od ciągłego przebywania w czterech ścianach biurowca.

  Porady, jak sprawić, by impreza integracyjna na stadionie była niezapomniana

  Uczestnicy eventu integracyjnego mogą też na przykład wcielić się w rolę aktorów, reżyserów oraz scenarzystów i wspólnie nakręcić swoją produkcję filmową z dużą dawką rubasznego humoru i bez sztywnego scenariusza. Zabawa w formie zawodów sportowych może obfitować w konkurencje, które z jednej strony wzbudzają chęć rywalizacji z przymrużeniem oka, ale jednocześnie nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności czy świetnej kondycji. Można również przeprowadzić kameralną edycję programu kulinarnego, czyli warsztaty kulinarne w formie rywalizacji o miano najlepszych kucharzy w firmie. Grunt to oczywiście rozsądna i przemyślana rozrywka, aby nikt nie poczuł się urażony, a każdy uczestnik imprezy integracyjnej wracał z niej w świetnym nastroju.