Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 18/05/2018

  Jaga Cup 2018

  subheader-image

  W weekend 26-27 maja 2018 roku odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego turnieju młodzieżowego JAGA CUP! Na płycie głównej Stadionu Miejskiego zmierzy się ze sobą aż 12 zespołów z Polski, Niemiec, Portugalii, Szkocji i Stanów Zjednoczonych, w tym oczywiście zespół Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

   

  Turniej organizowany jest dla młodych adeptów futbolu z rocznika 2008. Spośród dwunastu drużyn, które wezmą w nim udział, aż cztery będą reprezentowały kluby z zagranicy. Podobnie, jak rok temu, do Białegostoku zawitają zwycięzcy z ubiegłych lat – niemiecka Borussia Dortmund, a także szkocki Celtic FC (Glasgow). Nowością będzie z kolei przyjazd portugalskiego Sportingu CP (Lizbona), a także amerykańskiego zespołu spod Chicago – Cadence SFC.

   

  W przypadku drużyn z Polski, zobaczymy w akcji reprezentantów BIG 6, czyli sześciu największych akademii piłkarskich w naszym kraju. W turnieju wezmą udział zespoły Lecha Poznań, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk oraz oczywiście Jagiellonii Białystok. Podopieczni trenerów Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego zrobią wszystko, aby w swoim debiucie na płycie głównej Stadionu Miejskiego zaprezentować się przed własną publicznością z jak najlepszej strony.  

   

  Ostatnią zaproszoną do rozgrywek drużyną są również bardzo silne w tej kategorii wiekowej Wigry Suwałki. Całą stawkę zamknie zwycięzca turnieju eliminacyjnego dla akademii partnerskich Jagiellonii Białystok. Eliminacje te zostaną rozegrane w dniu 18 maja 2018 roku na boisku bocznym Stadionu Miejskiego.

   

  Przed rokiem, w trakcie dwudniowej rywalizacji najlepsza okazała się Borussia Dortmund, która nie przegrała ani jednego spotkania i na finiszu wyprzedziła Lecha Poznań oraz Celtic FC. To z kolei Szkoci, którzy już po raz trzeci zawitają do Białegostoku, zwyciężyli w naszym turnieju dwa lata temu.

   

  Warto jednak pamiętać, że w JAGA CUP to nie wyniki są najważniejsze, a wspaniała sportowa rywalizacja w duchu fair play dziesięcioletnich chłopców oraz radość z gry w piłkę, która im towarzyszy przez dwa dni na murawie Stadionu Miejskiego. W JAGA CUP zwycięża przede wszystkim młodzieżowy futbol.

   

  za akademia.jagiellonia.pl