Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 31/03/2016

  Finał Topligi PLFA na Stadionie Miejskim!

  subheader-image

  Tegoroczny sezon Topligi zwieńczy zaplanowany na 16 lipca XI SuperFinał, który tym razem zawita na Podlasie. Zostanie on rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Podczas ostatnich czterech finałów Topligi na trybunach zasiadło łącznie 61 600 widzów. 

   

  – Białystok chętnie wspiera wydarzenia, które tworzone są z pasją. Od kilku lat współpracujemy z Lowlanders Białystok, którzy są bardzo aktywni także poza boiskiem angażując się społecznie oraz w promocję miasta – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Miasta Białegostoku.

   

  – To, że finał odbędzie w Białymstoku jest dla nas wielką szansą. Byłoby to spełnieniem marzeń, gdyby udało nam się wystąpić w najważniejszym meczu sezonu przed własną, dużą publicznością. Sportowo myślami nie wybiegamy jednak tak daleko. Obecnie skupiamy się na sobotnim meczu na boisku mistrza Topligi – skomentował Rafał Bierć, prezes Primacol Lowlanders Białystok.

   

  logo final topligi

   

  – XI SuperFinał PLFA znakomicie wpisuje się w program „Białystok dla Tolerancji”, który realizowany jest od 2014 roku. Jego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji. SuperFinał wyróżnia wielokulturowość oraz to, że kibice drużyn z całej Polski niepodzieleni na trybunach wspólnie kibicują. Jestem przekonany, że to wydarzenie potwierdzi to, że Białystok jest miastem otwartym i nowoczesnym – powiedział Rafał Rudnicki, wiceprezydent Miasta Białegostoku.

   

  – We wcześniejszych 10 edycjach SuperFinału mistrzowie byli koronowani w województwach: dolnośląskim, mazowieckim i pomorskim. Teraz pora na finał w Białymstoku, który od lat mocno wspiera miejscową drużyn. Jesteśmy podekscytowani szansą pokazania białostoczanom jak fantastyczną i widowiskową dyscypliną jest futbol amerykański. Prócz niesamowitej oprawy meczu w iście amerykańskim stylu, XI SuperFinał będzie wyróżniać olbrzymi piknik sportowo-rozrywkowy, który zostanie otwarty na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. Warto dodać, że wszystkie jego atrakcje będą dostępne w cenie biletu. Ceny wejściówek na białostocki SuperFinał rozpoczynają się już od 20 PLN – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. 

   

  Po konferencji prasowej, która dzisiaj odbyła się na Stadionie Miejskim w Białymstoku na murawie tego obiektu przeprowadzony został pokaz. Futbol amerykański prezentowali zawodnicy drużyn Warsaw Eagles i Primacol Lowlanders Białystok.

   

  Obejrzyj fotorelację z dzisiejszej konferencji i pokazu futbolu amerykańskiego.