Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 21/07/2021

  Festyn Rodzinny Rycerza Mikołaja 31.07.2021

  subheader-image

  31 lipca 2021 w godzinach: 10:00 – 17:00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się charytatywny festyn rodzinny. Wszystkie środki zebrane podczas tej imprezy zostaną przekazane na leczenie oraz rehabilitację małego Rycerza Mikołaja z Białegostoku. Mikołaj choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni – i mając już 2,5 roku jeszcze nigdy samodzielnie nie stał ani nie chodził. Od prawie roku prowadzona jest zbiórka na najdroższy lek świata. Do tej pory udało się zebrać około 95% astronomicznej kwoty, ponad 9 milionów złotych.

  Rycerz Mikołaj i Jego Gwardia zapraszają na Festyn Rodzinny, w sobotę, 31 lipca na Stadion Miejski w Białymstoku. Na odwiedzających czeka moc atrakcji, i dla najmłodszych, i dla tych nieco starszych. Gwarantujemy dobrą zabawę!

  Wszystkie środki zebrane podczas tej imprezy zostaną przekazane na leczenie oraz rehabilitację małego Rycerza Mikołaja z Białegostoku. Mikołaj choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni – i mając już 2,5 roku jeszcze nigdy samodzielnie nie stał ani nie chodził. Od prawie roku prowadzona jest zbiórka na najdroższy lek świata. Do tej pory udało się zebrać około 95% astronomicznej kwoty, ponad 9 milionów złotych.

  Wszyscy darczyńcy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej strefy malucha, dmuchanego miasteczka (aż 7 dmuchańców), trampoliny, gier i zabaw przygotowanych przez animatorów. Nie zabraknie również możliwości pomalowania twarzy czy zrobienia warkoczyków. Starsze dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów językowych i matematycznych oraz spróbować swoich sił w tenisie stołowym, strzelaniu z łuku czy piłkrzyków. Walkę z głodem wspomoże kilka punktów gastronomicznych przygotowanych przez Dwór Czarneckiego oraz strefa piknikowa, gdzie ulgę znajdą również czworonożni przyjaciele. Fani motoryzacji będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska autom z białostockich salonów oraz samochodowi rajdowemu i pojazdowi do driftingu.

  Przy okazji festynu, na boisku bocznym, zostanie rozegrany charytatywny turniej o Miecz Rycerza Mikołaja. Głównym faworytem tego turnieju jest drużyna złożona z byłych piłkarzy Jagiellonii czyli Allstars Jagiellonia Białystok w której skład wchodzą m.in. Maciej Kudrycki
  i Marcin Burkhardt. Początek festynu oraz turnieju o godzinie 10:00.