Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 08/07/2021

  Festyn Rodzinny Rycerza Mikołaja 31.07.2021

  subheader-image

  Rycerz Mikołaj i Jego Gwardia zapraszają na Festyn Rodzinny, w sobotę, 31 lipca na Stadion Miejski w Białymstoku. Na odwiedzających czeka moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy dobrą zabawę!

  31 lipca 2021 w godzinach: 10:00 – 17:00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się charytatywny festyn rodzinny. Wszystkie środki zebrane podczas tej imprezy miały być przekazane na leczenie oraz rehabilitację małego Rycerza Mikołaja z Białegostoku. Dzięki szczodrości wszystkich darczyńców udało się zakończyć zbiórkę przed czasem na rzecz Mikołaja chorującego na SMA, dlatego też pieniądze ze zbiórki prowadzonej podczas festynu zasilą konto Dominika Michalskiego z Grodziska na Podlasiu. Dominik walczy z nowotworem wątroby i  jego jedyną szansą jest zastosowanie terapii CART-T w Texas Children’s Hospital w USA, która daje nadzieję na zatrzymanie rozwoju choroby, a nawet całkowite wyleczenie.

  Wszyscy darczyńcy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej strefy malucha, dmuchanego miasteczka, trampoliny, gier i zabaw przygotowanych przez animatorów. Nie zabraknie również możliwości pomalowania twarzy czy zrobienia warkoczyków. Starsze dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów językowych i matematycznych oraz spróbować swoich sił w tenisie stołowym, strzelaniu z łuku czy piłkarzyków. Walkę z głodem wspomoże kilka punktów gastronomicznych przygotowanych przez Dwór Czarneckiego oraz strefa piknikowa, gdzie ulgę znajdą również czworonożni przyjaciele. Fani motoryzacji będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska autom z białostockich salonów, gokartom i samochodowi rajdowemu i pojazdowi do driftingu.

  Przy okazji festynu, na boisku bocznym, zostanie rozegrany charytatywny turniej o Miecz Rycerza Mikołaja. Głównym faworytem tego turnieju jest drużyna złożona z byłych piłkarzy Jagiellonii czyli Allstars Jagiellonia Białystok, w której skład wchodzą m.in. Maciej Kudrycki i Marcin Burkhardt. Początek festynu oraz turnieju o godzinie 10:00.

  DOSTĘPNE ATRAKCJE

  STREFA SPORTOWA

  Dmuchane miasteczkobędzie można poskakać, pobrykać, wyszaleć się na kolorowym placu zabaw, zjechać z siedmiometrowej zjeżdżalni, sprawdzić swoją celność w bramce celności i darcie nożnym. Najmłodsi uczestnicy będą mieli do swojej dyspozycji dmuchany plac zabaw „Miś”, zjeżdżalnię i bujaki.

  Bilard nożny.

  Jumper Park przygotuje trampolinę.

  Piłkarzyki – wszystkim fanom piłki nożnej zapewniamy stoły do gry w piłkarzyki.

  Tenis stołowy – zainteresowanym dzieciom przybyłym na imprezę udostępnione zostaną stoły do gry w tenisa stołowego.

  Białostocka Szkoła Badmintona przygotuje gry, zabawy i konkursy no i oczywiście podszkoli chętnych jak fachowo grać w badmintona.

  Pokaz zumby.

  Sport Club Karate – pokaz karate kyokushin.

  STREFA KREATYWNEJ ZABAWY

  Epi-Centrum Nauki – w godz. 10:00-13:00 dostępna będzie wystawa naukowa, a także możliwość uczestnictwa w eksperymentach.

  Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w zabawach animacyjnych oraz zajęciach prowadzonych przez Wychowawców Podwórkowych.

  Kiermasz książek, zabawek i puzzli. 

  Marchewka żłobek i przedszkole językowe przygotuje specjalny kącik dla najmłodszych uczestników festynu.

  Kąciki malowania twarzy tutaj każda z pociech poprzez kreatywnych animatorów będzie miała namalowane na twarzy lub rączce swoje ulubione postacie z bajek lub inne ciekawe pomysły.

  Szkoła językowa Języki Świata – przygotuje warsztaty językowe i matematyczne dla dzieci.

  Fotobudka FotoZgrywus zapewni pamiątkowe zdjęcie dla uwiecznienia tego wyjątkowego dnia.

  STREFA AUTOMANIAKÓW

  Volvo Nord Auto Białystok udostępni auta takich marek jak Volvo, Hyundai, Jaguar czy Land Rover. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, by odbyć jazdę próbną za pieniądze. Oczywiście za datek do puszki.

  Motofretka to słynne auto driftowe, które będzie dostępne do oglądania dla odwiedzających.

  Automobil klub zapewni gokarty i przejazd autem rajdowym wraz z kierowcą.

  18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku – przygotuje specjalny pojazd  bojowy do oglądania dla odwiedzających. Będzie również możliwość porozmawiania z żołnierzem oraz zrobienia zdjęcia z wojskową maskotką.

  STREFA GASTRONOMICZNA

  Fundacja Czarneckich zapewni pyszną strefę gastronomiczną z napojami i grillem.

  STREFA BEZPIECZEŃSTWA

  Grupa Młoda Krew będzie czuwać nad naszym bezpieczeństwem i przygotują pokaz udzielania pierwszej pomocy.

   

  *Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w planowanych atrakcjach.