Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 03/09/2015

  Dzień otwarty Stadionu Miejskiego

  subheader-image

  W niedzielę 12 października miał miejsce Dzień Otwarty Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

  Mimo, że obiekt funkcjonuje już ponad rok, to możliwość obejrzenia całego stadionu przyciągnęła ogromną ilość zwiedzających. W ciągu prawie 6 godzin piłkarski obiekt odwiedziło około 40 tysięcy ludzi.

  Główną atrakcję stanowiła oczywiście możliwość zobaczenia wszystkich  przestrzeni i pomieszczeń stadionu. Każdy mógł wejść na poziom 0 stadionu, który jest niedostępny dla kibiców podczas meczów piłkarskich i zobaczyć, jak wyglądają i w co są wyposażone szatnie piłkarskie, pomieszczenia sztabów szkoleniowych, szatnie sędziów, sala rozgrzewkowa, sala konferencyjna oraz wyjść tunelem piłkarskim prowadzącym na płytę boiska. Na pozostałych 3 poziomach stadionu na zwiedzających czekały otwarte przestrzenie, sale restauracyjne oraz sky box’y.

  Oprócz spaceru po stadionie, można było skorzystać z wielu innych atrakcji dostępnych tego dnia. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się plac zabaw, zorganizowany przez firmę Pszczółka Maja oraz animacje, zabawy i gry planszowe przygotowane przez Białostocki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Ponadto zwiedzającym zaprezentowały się grupy taneczne Szał, Max Dance.

  Nie zabrakło również piłkarzy Jagiellonii, którzy byli oblegani przez kibiców chcących otrzymać autograf czy zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie. Niepowtarzalną okazję piłkarskiej zabawy otrzymali zwiedzający na boisku ze sztuczną trawą, gdzie piłkarze zorganizowali kibicom konkursy z nagrodami. Na miejscu była możliwość kupienia biletu na sobotni mecz Jagiellonii w Ekstraklasie, już na pełnym stadionie. Przez cały dzień do kas biletowych ustawiała się długa kolejka chętnych. Takie samo zainteresowanie towarzyszyło możliwości zarejestrowania się w systemie identyfikacji kibica.

  Z dużym zaciekawieniem przyglądano się również drużynie futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok, którzy odbyli pokazowy trening, podczas którego Prezes Klubu, a jednocześnie jego zawodnik Rafał Bierć, wyjaśniał zasady tego sportu.

  Na wszystkich wchodzących na stadion czekał okazały szybowiec Aeroklubu Białystok.

  W niedzielę każdy miał szansę zobaczyć, jak prezentuje się Stadion Miejski w Białymstoku i doświadczyć niezapomnianych emocji. Wiele z nich zostało zapisanych na kartach telefonów i aparatów fotograficznych. Tych wszystkich, którzy jeszcze raz chcą wrócić pamięcią do tego dnia, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.