Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 07/03/2019

  Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku

  subheader-image

  1 czerwca br. zapraszamy rodziny do spędzenia Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W sobotę, w godzinach 10:00 – 17:00 na przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wstęp jest oczywiście wolny, więc zachęcamy do spędzenia tego dnia razem z nami!

   

  Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku

  Wraz z naszymi partnerami przygotujemy kilkadziesiąt różnych atrakcji, wśród których wszyscy znajdą coś dla siebie.

  W programie m.in.:

  • Pojedynki laserowe
  • Animacje dla dzieci, malowanie twarzy
  • Warsztaty modelarskie
  • Abra kadabra!…czyli pokaz sztuki magicznej
  • Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej ENEA JAGA CUP
  • Pokaz sokolników
  • Miasteczko dmuchane (aż 7 dmuchańców!)
  • Bitwy łucznicze

  oraz wiele, wiele innych!

  HARMONOGRAM DZIEŃ DZIECKA 2019:

   

  HARMONOGRAM Pokazów/występów na Scenie:

  10:30 – 10:40 Artea Otwarta Przestrzeń Artystyczna – pokazy taneczne

  11:00 – 11:15 Prezentacja Sokolnicza

  11:30 – 11:40 Stowarzyszenie Gimnastyki Artystyczne i Tańca BIS – pokazy gimnastyki artystycznej

  11:40 – 11:50 Studio Tańca Feniks – pokazy taneczne

  11:50 – 12:15 Studio Tańca Feniks – animacje taneczne

  12:30 – 13:00 Fabryka Tańca – pokazy taneczne

  13.00 – 14.00 Występ iluzjonisty Tomasza Sadowskiego

  14.00 – 14.10 Artea Otwarta Przestrzeń Artystyczna – pokazy taneczne

  14.20 – 14.30 Zespół Tańca Nowoczesnego „FLESZ” z Domu Kultury Śródmieście – pokazy taneczne

  HARMONOGRAM Zajęć na Mini Boisku

  11:15 – 12:15 Akademia Piłkarska Sukces – trening piłki nożnej

  12:15 – 13:15 Akademia Piłkarska TALENT – trening piłki nożnej

  14:00 – 14:45 Lowlanders Białystok – trening futbolu amerykańskiego

  HARMONOGRAM Pokazów na terenie zielonym

  11:00 – 11:30 Kurs samoobrony MMA Club Białystok

  12:00 – 12:40 Pokazy zapaśnicze UAKS Podlasie

  13:00 – 13:30 Kurs samoobrony MMA Club Białystok

  14:00 – 14:30 Kurs samoobrony MMA Club Białystok

  15:00 – 15:30 Kurs samoobrony MMA Club Białystok

  Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku

  1. Misja Robotyka – przy stoisku Misji Robotyka będziecie mogli zobaczyć i sami sprawdzić jak działają niesamowite konstrukcje z klocków LEGO zbudowane przez uczestników naszych zajęć. Steruj robotyczną Kobrą oraz EV3 Stormem, przenoś przedmioty Robo – Ramieniem, spróbuj swoich sił w Kopalni Diaxów i Grze Kosmicznej.
  2. Przewozy Regionalne – Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO zaprasza dzieci na stoisko promocyjne z atrakcjami. Młodsze dzieci znajdą kolorowanki z pociągami, a nieco starsze będą miały okazję wykazać się wiedzą o kolei i zdobyć gadżety.  Dla wszystkich mamy ciekawe niespodzianki.
  3. Fabryka Tańca – Studio taneczne Fabryka Tańca zaprasza na występy pokazowe młodszych kursantów. Podczas imprezy zaprezentuje się grupa dziecięca oraz grupa młodzieżowa z Hip-Hopu pod profesjonalnym okiem instruktora Pauli Dąbrowskiej. Młodsi kursanci ambitnie trenują ten styl już drugi rok i chętnie zaprezentują swoje umiejętności.
  4. Miejski Program „Wychowawca Podwórkowy”– Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim nie może odbyć się bez Wychowawców Podwórkowych. Tradycyjnie dzieci będą mogły cieszyć się malowaniem twarzy oraz tworzeniem z baloników. To jednak nie wszystko, ponieważ Wychowawcy zapewnią również quizy tematyczne, a także przeprowadzą doświadczenia chemiczne z artykułów spożywczych.
  5. Prywatna Szkoła Podstawowa Informatyczno – Językowa – wiele atrakcji dla dzieci przygotują pracownicy Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno – Językowej. Najdzielniejsi będą mogli zmierzyć się z drzewem zagadek, a także powalczyć o nagrody przy pomocy „puszki zmysłów”. Wszystkie chętne dzieci będą mogły również skorzystać z takich atrakcji jak kalambury i zabawy „Bum Bum Rurki”.
  6. Osobliwy Dom Pana Adama – na tym stoisku można będzie zagrać w grę, w której będą do rozwiązania zagadki na urządzeniu zbudowanym specjalnie na tę okazję. Każdy z graczy będzie miał szansę na wygranie nagrody, jeśli uda mu się rozwiązać zadania w określonym czasie.
  7. Akademia Piłkarska „Sukces” – zorganizuje otwarty trening piłkarski dla dzieci do lat 10. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z młodzieżą. Podczas treningu oferujemy przyjazną atmosferę oraz nowoczesny sprzęt piłkarski. Zapraszamy do wzięcia udziału.
  8. Studio Wirtualna Rzeczywistość Białystok – dzięki goglom VR przeniesiemy twoje dziecko w niezwykłe miejsca, które wcześniej widziało w bajkach i odwiedzało tylko w wyobraźni. Dla rysowników mamy nieskończoną ilość ścian i pędzli, a po wszystkim nie musimy remontować domu! Dla odkrywców pierwsze zadania w (prawie) prawdziwej pracy. Dla wojowników obrona swojego statku przed kosmicznymi piratami. Technologia rozwija się cały czas, uczymy dzieci jak z niej korzystać, wyciągać wnioski i jednocześnie dobrze się bawić.
  9. In The Room – animacja dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych łącząca dobrą zabawę z ćwiczeniem umysłu. Na stanowisku znajdąsię konkursy z nagrodami, punkt informacyjny na temat historii escape room’ów w Polsce, a przede wszystkim dużo zagadek.
  10. Mumka – pompony z tiulu w pokoiku dziecka wyglądają przeuroczo, słodko i nadają bajkowego charakteru, a ich zrobienie wcale nie jest takie trudne! Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty tworzenia pomponów, bo własnoręcznie wykonane dekoracje są najpiękniejsze!
  11. Party Szop – zaoferuje dzieciom niezastąpione balony z helem, balony na patyczku, ciekawe kolorowanki, loterię fantową oraz pamiątkową fotościankę! Serdecznie zapraszamy, mnóstwo atrakcji dla dzieci z największym sklepem party w Białymstoku :D. Koniecznie weź ze sobą telefon z dostępem do Facebooka.
  12. MMA Club Białystok – kursy samoobrony prowadzone przez trenera sekcji MMA, której zajęcia odbywają się na Stadionie Miejskim. Podczas zabawy oprócz delikatnych ćwiczeń rozgrzewkowych uczestnicy poznają przykładowe rozwiązania sytuacji, gdy dochodzi do niebezpiecznych wydarzeń np. w szkole, na podwórku itp. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat.
  13. Grupa Ratownicza MEDIVAL – nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej MEDiVAL. Ponadto będą oni uczyć jak udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Będzie również możliwość obejrzenia z bliska ambulansu ratunkowego oraz motocykla – karetki.
  14. Pomysłowa Kredka – to miejsce, w którym kreatywność miesza się z dobrą zabawą, a radość wypełnia każdy kąt. Znajdziecie u nas wiele inspiracji na wartościowe spędzenie czasu w gronie najbliższych i rodziny. Wychodzimy naprzeciw dużym i małym miłośnikom gier bez prądu, fanom gier towarzyskich, karcianych, oraz rodzinnych. Zapewniamy dobrą zabawę i uśmiech od ucha do ucha 🙂
  15. ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna – ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna zaprasza do fantastycznego świata tańca i sztuk plastycznych. Kostiumy, muzyka klasyczna, bajkowe historie opowiedziane ruchem zaprezentują uczniowie grup baletowych. W trakcie krótkich warsztatów plastycznych pod okiem instruktorów Artei powstaną nie mniej fantastyczne dzieła sztuki.
  16. START Białystok – wszystkie osoby chętne do gry w duże warcaby i wyścigi ślimaków zapraszamy na stanowisko START Białystok. W tym miejscu będzie można również rzucać kołkiem do celu oraz skorzystać z zabawek magnesowych. Ciekawą propozycją będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia w ciekawym kapeluszu.
  17. BESEMI – zapraszamy na kurs szycia dzieci w wieku 8-13 lat. Na naszym mini kursie pokażemy, jak stworzyć mięciutkie maskotki lub ozdobne zawieszki do pokoju.
  18. Studio Tańca Feniks – to działająca już ponad 10 lat, jedna z największych w Białymstoku szkół tańca. W swojej ofercie posiada bogatą gamę kursów i zajęć tanecznych zarówno dla dzieci jak i dorosłych, solo i w parach. Animacje dla najmłodszych poprowadzi Agata Łukaszewicz instruktorka Studia Tańca Feniks. Pokaz tańca towarzyskiego przygotowali dla państwa Kacper i Julia z Klubu Tańca sportowego Feniks. Zaprezentują państwu cztery tańce latynoamerykańskie: sambę, cha cha, rumba i jive.
  19. STREFA X – Aktywnie z Pomysłem. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać ze strzelnicy paintballowej i łuczniczej.
  20. Szkoła Podstawowa Innowacyjnej Edukacji – w stoisku Szkoły Podstawowej Innowacyjnej Edukacji na młodych artystów i naukowców czekać będzie:
   Sztalugowa pracownia plastyczna – w niej każde dziecko będzie mogło odkryć i rozwinąć swoją pasję artystyczną poznając różne techniki plastyczne i tworząc niepowtarzalne dzieło. W każdym dziecku drzemie artysta z wyobraźnią, a my pomożemy go obudzić!
   Pracownia młodego naukowca – tu dzieci odkryją radość nauki przez zabawę. W świat naukowych przygód uczestników zabiorą żaby fotowoltaiczne, hydrocary, zegary owocowe, mikroskopy i wiele innych atrakcji. Dzieci będą miały okazję przeprowadzić eksperymenty z pogranicza chemii, fizyki, przyrody i ekologii.
  21. Caritas Archidiecezji Białostockiej – dzieciom biorącym udział w obchodach Dnia Dziecka na Stadionie, Caritas Archidiecezji Białostockiej oferuje możliwość wspólnej zabawy wesołymi klockami  oraz miłego spędzenia czasu na wspólnym graniu w gry planszowe. Proponujemy także malowanie twarzy oraz modelowanie balonów. Będzie również możliwość upamiętnienia wspólnie spędzonego czasu zdjęciem z foto budki.W ramach obchodów Dnia Dziecka będzie możliwość wsparcia akcji prowadzonej przez Caritas KILOMETRY DOBRA.
  22. Klockolandia na Wesołej – atrakcją będą drewniane deseczki LINDENWOOD, przy pomocy których można tworzyć niesamowite budowle przestrzenne. Kreatywność ich polega między innymi na tym, że zmusza do wysiłku zarówno indywidualnie dziecko, jak i pomaga w pracy grupowej. Budujemy więzi!
  23. UAKS Podlasie – pokaz zapaśniczy z udziałem medalistów mistrzostw Polski i Europy. Zaprezentowana zostanie rozgrzewka, techniki zapaśnicze oraz walki zawodników naszego klubu. Na koniec możliwość spróbowania własnych sił na macie.
  24. Białostocki Klub GO –  zagraj z nami w GO! Oferujemy grę łączącą w sobie dobrą zabawę i zdrową rywalizację skłaniającą do samodoskonalenia, kulturę uczącą szacunku do przeciwnika, własnej siły i słabości oraz naukę pomagającą rozwijać zmysł logicznego myślenia oraz szacowania kolejnych kroków. W połączeniu z prostymi zasadami zrozumiałymi dla najmłodszych, GO przedstawia świetną ofertę na alternatywne spędzanie czasu nie tylko dzieciom, ale także młodzieży, dorosłym i seniorom. W ramach atrakcji oferujemy instruktorów tłumaczących zasady oraz krótkie gry szkoleniowe, problemy do samodzielnego rozwiązania, zaciekłą rozgrywkę dla graczy już znających zasady.
  25. Sklep Happy Bobo – na tym stanowisku dzieci będą mogły skorzystać z gier, animacji, skręcania balonów czy też malowania twarzy. Na najmłodszych uczestników imprezy czekać będzie mini strefa dla maluszków. Animatorzy sklepu Happy Bobo zrobią wszystko, aby ten dzień był niezapomniana atrakcją.
  26. Team Escape –to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu: zabawa, integracja, dużo śmiechu i niezapomniane emocje! Tutaj to Wy stajecie się bohaterami i od Was zależy powodzenie misji. Rozwiąż zagadki, odkrywaj tajemnice i doprowadź swoją drużynę do zwycięstwa!
  27. Akademia Piłkarska TALENT – Dzień Dziecka z Akademią Piłkarską TALENT Białystok! Co dla Was przygotowaliśmy?
   – Trening pokazowy dla wszystkich chętnych dzieci!
   – Możliwość sprawdzenia szybkości reakcji na specjalnej maszynie – pomysł wprost z czołowych klubów włoskich!
   – Nagrody dla najlepszych!
   – Konsultacje z trenerami naszej Akademii!
  28. Fundacja „Inny Świat Rodziny” – animatorzy z fundacji „Inny Świat Rodziny” zapraszają na stoisko kolorowych warkoczyków oraz stoisko dla maluszków. W pierwszym miejscu dzieciom będą zaplatane kolorowe warkoczyki. Z kolei na drugim stanowisku dostępne będą bujaki, klocki, słomki konstruktorskie oraz gry.
  29. Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich TANGO – wszystkich fanów modelarstwa zapraszamy na stanowisko Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich TANGO. Ponadto w tym miejscu odbędzie się pokaz malowania i sklejania modeli plastikowych i kartonowych. TANGO zaprasza również na zajęcia plastyczno –techniczne z rękodzieła artystycznego dla dzieci
  30. Akademia Koszykówki „MŁODE ŻUBRY” – zaprasza na moc atrakcji sportowo-rekreacyjnych z elementami koszykówki oraz wspaniałe pamiątki klubowe, które będą czekać na Was. Zostań MŁODYM ŻUBREM w Dzień Dziecka!
  31. Dom Kultury Śródmieście – występ Zespołu Tańsza Nowoczesnego „FLESZ” w Dniu Dziecka na Stadionie będzie opierał się na stylach tańca nowoczesnego między innymi:: Hip hop, New style, Old school, House, Klump, Locking, Elementy poppingu, Dance hall.
   Zespół Tańca Nowoczesnego „FLESZ” tworzą dzieci i młodzież w wieku 6 – 18 lat. Zespół jest podzielony na dwie grupy wiekowe: 6 – 10 lat i 11 – 18 lat. Dla jednych jest to pierwsza przygoda z tańcem, inni zaś uczęszczają systematycznie na zajęcia od kilku lat. Zajęcia zespołu realizowane są według programu pod nazwą „Od podstaw do sukcesu”. Rozpoczynając od nauki podstaw tańca uczestnicy zajęć dążą do osiągnięcia perfekcji tanecznej, uczestnictwa w pokazach oraz współzawodnictwa w turniejach i festiwalach tanecznych.
  32. Przedszkole Super Kids – Super atrakcje na naszej imprezie zapewnią również pracownicy Przedszkola Super Kids. Na tym stanowisko zaskoczą wszystkich duże bańki mydlane, a swojego szczęścia spróbować będzie można w kole fortuny. Dziewczynki będą miały okazję skorzystać z zaplatania kolorowych warkoczyków.
  33. Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej i Tańca BIS – Zaprezentujemy pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu zawodniczek stowarzyszenia. W klubie trenują dziewczynki w wieku 4-14 lat.
  34. Strefa Wysokich Lotów – w pełni profesjonalna trampolina moblina o średnicy 5m, dostępna dla wszystkich uczestników za darmo, pod okiem trenerów Strefy Wysokich Lotów. Tor przeszkód zbudowany z moblinych, miękkich i twardych przeszkód który pozwoli dzieciom sprawdzić swoje siły w sporcie zwanym „Parkour”. Dzieci pod okiem trenerów Strefy Wysokich Lotów będą miały okazję nauczyć się, jak w sposób bezpieczny i kreatywny pokonać przygotowany tor przeszkód, a także wygrać nagrody od naszego parku.
  35. Wet-farm, usługi sokolnicze – Nasze wystąpienie zrealizujemy w formie prelekcji o ptakach drapieżnych, a naszych podopiecznych zaprezentujemy na rękawicy (2 ptaki).  Opowiemy o ptakach drapieżnych, historii sokolnictwa, jego praktycznym zastosowaniu w dzisiejszych czasach. Przybliżymy problemy, z którymi borykają się ptaki drapieżne w zetknięciu z nowoczesnym światem. Po wystąpieniu na scenie będziemy dostępni przez około pół godziny w wyznaczonym miejscu, będzie można dopytać o rzeczy które zainteresują publiczność.
  36. Lowlanders – Znana i lubiana drużyna futbolu amerykańskiego. Na mini boisku zostanie przeprowadzony trening sekcji juniorów klubu Lowlanders Białystok, połączony z rekrutacją do drużyny. Zawodnicy będą mieli kilka konkurencji do pokonania, po których zostaną zaproszeni na treningi. Na min boisku będzie można poznać bliżej tajniki futbolu amerykańskiego, obejrzeć z bliska sprzęt oraz go przymierzyć. Trening rozpocznie się tradycyjną rozgrzewką dla tej dyscypliny.
  37. Bractwo Historyczne Winland – Drużyna Słowian i Wikingów Winland.
   Odtwarzamy życie ludzi z X weku. Na imprezie pokażemy walki grupowe i pojedynki, zaprezentujemy i omówimy uzbrojenie z tego okresu. Będzie można przymierzyć sprzęt woja i spróbować swoich sił w walce.
  38. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku – potocznie sanepid, zaprasza wszystkich uczestników imprezy na konkursy wiedzy o zdrowiu wraz z nagrodami. Dla rodziców i opiekunów dostępne będą tzw. alkogogle (symulator stanu nietrzeźwości) oraz smokolyzer (jest urządzeniem do monitorowania zawartości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu).
  39. Baby Artykuły Dziecięce – przeprowadzi wykład na temat „Bezpieczne Dziecko w podróży”, w czasie którego zostaną omówione i zaprezentowane takie kwestie jak: prawidłowy dobór fotelika do samochodu i dziecka, prawidłowy montaż fotelika i zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie, fizjologia oddychania oraz depresja układu oddechowego u niemowląt przewożonych w fotelikach samochodowych.
  40. Białostocka Szkoła Badmintona – zapewni wszystkim uczestnikom konkursy z nagrodami w postaci sprzętu sportowego do badmintona! To jednak nie wszystko, ponieważ na tym stanowisku odbędą się również pokazy gry w badmintona.