Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 10/05/2016

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Stadionie

  subheader-image

  W najbliższą sobotę zapraszamy Państwa serdecznie na kolejną już edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Jak co roku przygotowaliśmy w te święto wiele atrakcji – każdy będzie mógł wziąć udział w Otwartym Biegu Śniadaniowym z metą na murawie naszego obiektu, w Szachowych Mistrzostwach Województwa, pobawić się na dmuchanym placu zabaw a także obejrzeć mecz Futbolu Amerykańskiego.

  Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Stadionie

   

  „Otwarty bieg śniadaniowy”

   

  Wszyscy chętni startują z dziedzińca Pałacu Branickich o godzinie 9.00 i wbiegają na stadion gdzie meta zostanie zainstalowana na wysokości murawy. Dystans to około 3,5 km. Po skończonym biegu uczestnicy będą mieć możliwość zwiedzania poziomu 0 gdzie znajduje się część piłkarska stadionu – szatnie drużyn Ekstraklasy.
  Udział w biegu jest otwarty dla wszystkich bez wcześniejszych zapisów. Zbiórka będzie ok. 8.30 na dziedzińcu Pałacu Branickich.

   

  „Szachowe Mistrzostwa Województwa”

   

  Na poziomie I stadionu w tym czasie odbywać się będą Wojewódzkie Mistrzostwa Szachowe. Wszyscy chętni będą mogli kibicować dzieciom biorącym udział w zawodach.

   

  „Dmuchany plac zabaw”

   

  Na zewnątrz na terenie stadionu zostaną rozstawione dmuchane atrakcje dla najmłodszych (zjeżdżalnia, plac zabaw, bramka celności, boisko piłkarskie).

   

  „Mecz Futbolu Amerykańskiego”

   

  Na boisku bocznym Stadionu o godzinie 12.00 rozpocznie się mecz Lowlanders Białystok – Husaria Szczecin. Wstęp na mecz jest płatny.

  Na terenie projektu istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.