Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 03/09/2015

  Dni otwarte Funduszy Europejskich 2014

  subheader-image

      W dniu 10 maja, na Stadionie Miejskim w Białymstoku, miał miejsce Dzień Otwarty Funduszy Europejskich.

   

  Główna atrakcją tego Dnia, oprócz możliwości zwiedzania całego stadionu, był trening – zabawa dla ponad 100 dzieci, zorganizowany na głównej płycie boiska, prowadzony przez byłych piłkarzy Jagiellonii z okresu historycznego, pierwszego awansu do Ekstraklasy w 1987. Dziewczynki i chłopcy w wieku 7-9 lat miały możliwość wspaniałej zabawy pod opieką Andrzeja Ambrożeja, Jarosława Bartnowskiego, Dariusza Bayera, Jarosława Michalewicza, Dariusza Czykiera, Mariusza Lisowskiego i Janusza Szugzdy.

   

  Zgromadzeni na trybunie VIP rodzice mogli oglądać swoje pociechy w prawie dwugodzinnych zajęciach z piłką nożną.

   

  Trening rozpoczął się od wspólnej zabawy wszystkich dzieci na całej długości boiska, pod okiem prowadzącego tę część zajęć Andrzeja Ambrożeja. Po kilkunastu minutach dzieci zostały podzielone na 4 grupy, stosownie do koloru otrzymanej koszulki i pod czujnym okiem swoich Trenerów realizowały plan treningu. Każde dziecko przed rozpoczęciem zajęć otrzymało koszulkę i piłkę, które służyły podczas treningu i które długo powinny pozytywnie kojarzyć się dla każdego z nich.

   

  Na koniec zabawy, byli piłkarze zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie
  w konkursie rzutów karnych, strzałów na bramkę z zasłoniętymi oczami czy też trafienia w poprzeczkę lub słupek z 16 m.

   

  Po zakończonej części sportowej dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć z piłkarzami oraz uzyskania autografów, z czego skwapliwie skorzystali również rodzice, dla których spotkanie z piłkarzami Jagiellonii z lat 80-tych był miłym wspomnieniem tamtych czasów i kibicowania z trybun Stadionu Miejskiego
  w Białymstoku.