Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility arrow
Stadion Miejski Białystok
Stadion Miejski Białystok
 • EN
 • 05/05/2016

  4. PKO Białystok Półmaraton

  subheader-image

  Organizatorzy szacują, że w sumie 3,5 tysiąca zawodników pobiegnie 14 i 15 maja w największej imprezie biegowej na Podlasiu. PKO Białystok Półmaraton, a także City Run dla dzieci i dorosłych oraz Bieg Śniadaniowy – to propozycje dla białostockich biegaczy

   

  PKO Białystok Półmaraton

  PKO Białystok Półmaraton to jedna z najdynamiczniej rosnących imprez biegowych w Polsce. Co roku startuje w niej coraz więcej chętnych, od pierwszej edycji organizatorzy notują 3-krotny wzrost liczby uczestników. W tym roku w biegach udział może wziąć ponad 3,5 tys. miłośników biegania. Tegoroczna 4. edycja białostockiej „połówki” zapowiada się rekordowo, ponieważ na liście startowej niedzielnego półmaratonu już teraz znajduje się prawie 1900 zawodników. Imprezami odbywającymi się w ramach PKO Białystok Półmaratonu coraz bardziej interesują się biegacze spoza Podlasia. W sobotę i w niedzielę po ulicach Białegostoku będą biegać zawodnicy, którzy przyjadą specjalnie w tym celu z całej Polski oraz z zagranicy, z takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Litwa oraz Kenia. W tegorocznej imprezie weźmie udział 1,5 tys. biegaczy spoza Podlasia. Gościem specjalnym 4. PKO Białystok Półmaratonu będzie Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie.

  – To dla nas ważne, że białostocki półmaraton cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród biegaczy. Przy okazji tej imprezy odwiedza nas wielu gości, którzy przekonują się, że Białystok to piękne i ciekawe miasto – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

  W niedzielę, 15 maja odbędzie się główny start weekendu, czyli 4. PKO Białystok Półmaraton z ponad 1900 uczestnikami oraz bieg towarzyszący City Run na dystansie 5 km, w którym wystartuje 700 zawodników. Wzorem najlepszych imprez biegowych na świecie trasa białostockiej połówki stanie się miejscem niezwykłych koncertów. Dzięki nawiązaniu współpracy z festiwalem Up To Date na trasie półmaratonu znajdą się 4 sceny, z których DJ’e będą zagrzewać biegaczy do walki o nowe rekordy życiowe.

  W sobotę odbędą się biegi dla dzieci w ramach imprezy Junior City Run, w których najmłodsi – w zależności od wieku – będą rywalizować na dystansach 100 m, 500 m i 2 km. W sobotę, oprócz imprez dla dzieci, odbędzie się również organizowany w Białymstoku po raz pierwszy Bieg Śniadaniowy, który dla wielu biegaczy będzie doskonałą okazją do rozruchu przed niedzielnym półmaratonem. Start o godzinie 9.00 spod Pałacu Branickich, meta – na płycie Stadionu Miejskiego, gdzie na uczestników będzie czekać poczęstunek.

  Biegacze startujący w 4. PKO Białystok Półmaratonie będą mogli pobiec nie tylko dla własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także po to, aby pomóc w dwóch akcjach charytatywnych: 7-letniej Julce Mariankowskiej z Białegostoku, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce, a także 14-letniemu Kubie z Białegostoku. Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca.

  Katarzyna Ramotowska / bialystok.pl

  Fotogaleria – klik!